Co Na Uczulenie Miejsc Intymnych?

Swędzenie okolic intymnych można ukoić domowymi sposobami. Bardzo dobrze działa nasiadówka z naparu z kory dębu lub z rumianku. Wymienione zioła można kupić w każdej aptece w formie suszu i torebek do zaparzania. Są one dostępne bez recepty.

Co na alergię miejsc intymnych?

Jeśli masz skłonność do alergii

Do podmywania się używaj specjalnych płynów do higieny intymnej zawierających kwas mlekowy, alantoinę lub inne składniki łagodzące podrażnienia. Zrezygnuj też z myjek i gąbek. Nie używaj cudzego ręcznika, bo łatwiej wtedy o dodatkowe kłopoty w postaci zakażenia, np. grzybicą.

Co na podrażnione okolice intymne?

W pielęgnacji podrażnionych miejsc intymnych pomoże płyn ginekologiczny do higieny intymnej Lactacyd Femina Plus. Produkt pomaga odbudować naturalną równowagę pH okolic intymnych oraz łagodnie myje delikatne obszary. Inne sposoby leczenia otarć okolic intymnych to stosowanie nawilżających globulek dopochwowych, np.

Co na Swedzenie miejsc intymnych?

Należy stosować delikatne mydła i płyny o pH zbliżonym do odczynu miejsc intymnych oraz preparaty z pałeczkami kwasu mlekowego, nosić przewiewną, bawełnianą bieliznę. W czasie leczenia warto również sięgnąć po probiotyki, takie jak Lactibiane CND 10M.

Jakie masci na swedzenie pochwy?

W celu zniwelowania świądu, zaczerwienienia, obrzęku i pieczenia stref intymnych sprawdza się krem CLOTRIMAZOLUM. Clotrimazolum w kremie lub płynie hamuje rozwój większości grzybów w tym: dermatofitów, Candida, Cryptococcus neoformans, Malassezia, Aspergillus i bakterii Gram-dodatnich.

Co do przemywania miejsc intymnych?

Najlepszy jest strumień czystej wody. Nie należy myć okolic intymnych zbyt ciepłą wodą. Wystarczy temperatura 36 stopni Celsjusza. Warto unikać mycia miejsc intymnych myjkami lub gąbkami, gdyż mogą one być siedliskiem patogenów.

Jak leczyć zapalenie pochwy?

Jeśli u pacjentki zdiagnozowano infekcję bakteryjną pochwy, schemat leczenia opiera się zwykle na antybiotykach i lekach miejscowych. Zaleca się także przyjmowanie preparatów probiotycznych, które dzięki zawartości szczepów bakterii kwasu mlekowego odbudowują prawidłową florę bakteryjną pochwy.

You might be interested:  Ból nerki – jakie mogą być przyczyny bólu nerek?

Co na ranki na wargach sromowych?

Należą do nich maści łagodzące np. z nagietka, czy Alantan. Można również zastosować probiotyk ginekologiczny. Należy natomiast pamiętać, że w infekcjach intymnych, jedynym właściwym postępowaniem jest stosowanie leku skutecznego w poszczególnych rodzajach infekcji, po konsultacji z ginekologiem.

Jaka maść na stan zapalny pochwy?

Gynoxin® to krem dopochwowy na infekcje intymne bez recepty. Nie tylko usuwa objawy zakażenia, ale też działa na bezpośrednią przyczynę infekcji. Gynoxin® to jedyny krem dopochwowy na rynku, zawierający fentikonazol. Jest to substancja o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego.

Co oznacza swędzenie w wejsciu do pochwy?

Swędzenie pochwy i sromu może być spowodowane infekcjami intymnymi w obrębie narządu rodnego. Do najczęstszych należy grzybica. Świąd może pojawić się również w trakcie infekcji bakteryjnej oraz w przebiegu chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak opryszczka, chlamydia czy rzeżączka.

Jakie globulki na grzybicę pochwy?

Jeśli chodzi o globulki dopochwowe działające przeciwgrzybiczo, bez recepty dostępne są środki z kwasem bornym lub z fentikonazolem (np. Gynoxin Uno, Gynoxin Optima).

Jakie leki na swedzenie pochwy?

W terapii kandydozy pochwy stosuje się preparaty o działaniu miejscowym bądź preparaty doustne, zawierające antybiotyki polienowe – nystatynę lub substancje z grupy azoli: klotrimazol, butokonazol, mikonazol czy tiokonazol.

Co kupic na zapalenie pochwy?

Polecane dla Ciebie

  • Trivagin, kapsułki, 10 szt. kapsułki, odbudowa flory bakteryjnej.
  • Clotrimazolum Ziaja, 1%, krem, 20 g. klotrimazol, krem, grzybica, upławy.
  • Iladian direct plus, tabletki dopochwowe, 10 szt.
  • Trivagin, żel do stosowania pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych, 30 ml.
  • Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *