Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Wskazania do zabiegu obkurczania pochwy

 • Zmiany oraz problemy stref intymnych powstałe w wyniku przebytego porodu lub menopauzy
 • Inne dolegliwości – swędzenie, podrażnienie, suchość, ból (które są szczególnie dotkliwe podczas stosunku)
 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu (po porodzie, zmianach hormonalnych, wrodzone wady tkanki łącznej)

Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Opis zabiegu laserem Mona Lisa Touch

Mona Lisa Touch ™ to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym kobiety. Zabieg służy do regeneracji i odmłodzenia miejsc intymnych kobiet.

Terapia w znaczący sposób wpływa na podniesienie komfortu życia pacjentek, a wyróżniają ją przede wszystkim bezpieczeństwo, brak inwazyjności oraz okresu rekonwalescencji.

Zabieg laserem Mona Lisa Touch jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet które szukają procedury mniej inwazyjnej w porównaniu do zabiegów chirurgicznych lub farmaceutycznych. Zadowolenie kobiety z estetyki intymnej kształtuje równowagę i pewność siebie we wszystkich sferach życia.                 

Zabieg ma na celu przywrócenie naturalnego pH pochwy, zwiększenie elastyczności jej ścianek, jak również lepszego ich napięcia oraz nawilżenia. Wiązka lasera oddziałuje na ścianki, powodując ich fototermiczne nieablacyjne napięcie oraz obkurczenie pochwy.

Następuje stymulacja wytwarzania kolagenu w błonie śluzowej (zwiększenie elastyczności, napięcia i obkurczenia ścian). Ponadto obserwujemy pobudzenie produkcji glikogenu odpowiedzialnego za nawilżenie pochwy. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość oraz infekcje odczuwają znaczną poprawę.

Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego oraz seksualnego.

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy, rozciągnięcia pochwy, w wyniku którego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki. Dzięki terapii laserowej, w wyniku której ulega wzmocnieniu przednia ściana pochwy, dolegliwości ustępują.

Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest bezbolesny. Pacjentki odczuwają tylko nieznaczne ciepło. W przypadku zewnętrznych narządów płciowych na 15 minut przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający, ale nie jest to konieczne. 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt laserowego obkurczania pochwy?

Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o tym, ile zabiegów należy wykonać. Najczęściej jest to jeden zabieg. W przypadku  wysiłkowego nietrzymania moczu procedurę można powtórzyć.

Jeżeli zabieg wykonujemy u młodych kobiet po porodach to efekt na pewno będzie utrzymywał się do następnego porodu. Wzmocnienie i poprawa elastyczności pochwy pomaga zminimalizować uszkodzenia, do których dojdzie przy kolejnym porodzie.

U kobiet w okresie okołomenopauzalnym zaleca się wykonanie zabiegu jak najwcześniej, pozwala to zminimalizować skutki związane z obniżeniem poziomu estrogenów. Zgodnie z myślą lepiej zapobiegać niż leczyć, kobiety nie powinny czekać, aż niekorzystne objawy ulegną utrwaleniu i będą utrudniały im codzienne życie. Im wcześniej wykonany zabieg tym lepsze efekty. 

Wymagania do zabiegu

 • Wynik cytologii wykonany w ciągu ostatniej połowy roku
 • Aktualne badanie ginekologiczne

Przed zabiegiem zostanie Pani dokładnie poinformowana o wszystkich aspektach związanych z zabiegiem, m in. jego możliwościach, przeciwwskazaniach, ewentualnych skutkach ubocznych, jak również poproszona o wypełnienie kwestionariusza w obecności lekarza oraz udzielenie świadomej zgody na zabieg.

Schemat terapii obkurczania pochwy

Zabieg nie wymaga przygotowań. Trwa około 5–10 minut. Zwykle wystarcza jeden zabieg. Kolejne można powtarzać co 2–4 tygodnie. Pacjentka decyduje o ilości zabiegów, tak aby rezultat był zadowalający.

W przypadku regeneracji ścianek pochwy wykonujemy jeden zabieg. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu zwykle należy powtórzyć procedurę.

Zalecenia pozabiegowe

Po wykonaniu zabiegu laserem Mona Lisa pacjentka może wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu zaleca się:

 • Wstrzemięźliwość do 7 dni
 • Unikać gorących kąpieli
 • Podnoszenia ciężarów
 • Ograniczenie wysiłku fizycznego

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

 • Miesiączka
 • Ciąża
 • Infekcje stref intymnych
 • Choroby nowotworowe

Po zabiegu można niekiedy zaobserwować lekkie zaczerwienienie, obrzęk, dyskomfort, które zazwyczaj mijają po około 1-2 dniach.

Polecamy sprawdzić również zabieg Ulthera oraz nici PDO liftingujące.

Centrum Ginekologiczne Leszek Huzior – LASEROWA REWITALIZACJA POCHWY – jak pomaga

 • Laserowa Rewitalizacja pochwy  – zabieg  znany te z  też jako  Laserowa plastyka pochwy.  
 • Stosowany  jest  również w celu redukcji  wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet.
 • Kłopoty życia intymnego –   zabieg laserowy może pomóc.

Zabieg laserowy –  dokładnie  zabieg  tzw.

laserem frakcyjnym pomaga w bezbólowym zabiegu przywrócić kobietom satysfakcję z życia intymnego oraz wyeliminować częste zmiany zapalne.

 1. Działanie powoduje odmłodzenie i ujędrnienie zewnętrznych i wewnętrznych narządów intymnych oraz wyleczenie łagodnych postaci nietrzymania moczu.
 2. _____________________________________________________________________________________
 3. W swojej praktyce  lekarskiej  spotykam często kobiety, które czują  (choć  z powodu skrępowania rzadko o tym mówią jeżeli nie są zapytane wprost) – że ich pochwa jest zbyt rozciągnięta, występuje uczucie suchości pochwy, co  sprawia im to dyskomfort psychiczny , fizyczny oraz obniża jakość życia- w tym  kontaktów seksualnych. 
 4. Zespół rozciągnięcia (rozluźnienia) pochwy jest często związany z przebytymi porodami,  jak również okresem pomenopauzalnym (czyli procesem starzenia się nabłonka pochwy – związanym ze spadkiem poziomu żeńskich hormonów – estrogenów. 

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu – podobnie jak dolegliwości opisane powyżej –  dotyczy kobiet w różnym wieku i  traktowany jaki wstydliwy i krępujący. Polega na niekontrolowanym popuszczaniu moczu podczas kaszlu, dźwigania, biegania a nierzadko po niewielkim nawet wysiłku.  Problem rzadko ujawniany lekarzowi (chyba że lekarz zada takie pytanie). 

 • Powodem tych dolegliwości  są zmiany w strukturze dnia miednicy mniejszej – co jest efektem przebytych porodów oraz zmianach w nabłonku pochwy – spowodowanym spadkiem  poziomu hormonów żeńskich.
 • Dolegliwości pojawiają się podczas okresu pomenopazalnego – ale również mogą wystąpić bezpośrednio po przebytych porodach.
 • Niewątpliwie jest to dla kobiet problem powodujący duże poczucie dyskomfortu.
 • W takich przypadkach można zastosować zabiegi laserem frakcyjnym CO2.
 • Laserowa rewitalizacja pochwy
 • Kłopoty życia intymnego –   zabieg laserowy może pomóc.

Zabieg laserowy –  dokładnie  zabieg  tzw. laserem frakcyjnym pomaga w bezbólowym zabiegu przywrócić kobietom satysfakcję z życia intymnego oraz wyeliminować częste zmiany zapalne.

 1. Działanie powoduje odmłodzenie i ujędrnienie zewnętrznych i wewnętrznych narządów intymnych oraz wyleczenie łagodnych postaci nietrzymania moczu.
 2. Intimalase – laserowe ujędrnianie pochwy
 3. Incontilase – laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.
 4. Działanie powoduje odmłodzenie i ujędrnienie wewnętrznych  i  zewnętrznych narządów intymnych oraz wyleczenie łagodnych postaci nietrzymania moczu.
 5. Zabieg tym laserem jest bardzo krótki – a jedyną niedogodnością jest kilku – kilkunasto-dniowa przerwa w życiu seksualnym.

Zabieg te nie powoduje krwawienia, nie wymaga znieczulenia i nie wpływa na życie codzienne.  Jest już bardzo popularny na świecie.

Przeprowadzany jest przy pomocy specjalnej końcówki endowaginalnej (przezpochwowej) – która wysyła specjalny impuls energii – który powoduje zarówno ablację tkanki jak i silne przegrzanie. Ciepło to stymuluje tkankę i kolagen do regeneracji. Efektem klinicznym jest fototermiczne obkurczanie i ujędrnianie tkanek.

Frakcyjny zabieg laserowy jest również popularny ze względu na jego pozytywne oddziaływanie na śluzówkę pochwy – co ma istotny wpływ na efekty końcowe.

Efekty te to  przebudowa śluzówki pochwy, przebudowa kolagenu ściany pochwy co prowadzi do zwiększenia elastyczności pochwy, eliminacji dyspareunii ( bolesnego współżycia płciowego) oraz poprawę odporności na czynniki zapalne.

Zabieg jest bardzo krótki – trwa  od 15 do 10 min.

Zabieg laserem frakcyjnym poprawia również działanie układu moczowego.

Powoduje  zwiększenie napięcia mięśni powięzi miednicy i nie działa bezpośrednio na cewkę i pęcherz moczowy.

Nietrzymanie moczu ustępuje na skutek obkurczenia tkanek pochwy oraz zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej.

Naturalne, w przypadku, gdy nietrzymanie moczu spowodowane jest dużą zmianą anatomiczną – konieczny jest zabieg chirurgiczny.  Przy niewielkich natomiast zmianach uzyskuje się bardzo dobry efekt.

 • Podsumowując – zabieg laserem frakcyjnym – bez bólu – poprawia komfort życia kobiet, stwarza nową koncepcję leczenia intymnych problemów kobiet, przywraca pierwotną funkcjonalność i estetykę narządów kobiecych.
 • Przygotowanie do zabiegu – nie wymaga  skomplikowanych  badań – natomiast wymagane jest  posiadania aktualnego badania cytologicznego oraz badania USG narządów rodnych.
 • Koniecznym jest również dokładne zebranie wywiadu lekarskiego oraz badanie ginekologiczne.
 • Zalecenia dla kobiet poddającym się zabiegowi
 •  – w dniu zabiegu nie należy się kąpać – można wziąć prysznic następnego dnia po zabiegu
 •  – pacjentka może wziąć kąpiel 7 dni po zabiegu
 •  – współżycie płciowe może być podjęte 7 dni po zabiegu
 •  – zabieg ewentualnie może być powtórzony po 2 tygodniach
 • Po zabiegu przez krótki okres czasu może wystąpić lekki obrzęk lub uczucie suchości.
 • Przeciwskazania do zabiegu laserowego obejmują takie stany jak –
 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • nieprawidłowe, niewyjaśnione krwawienia z dróg rodnych,
 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego,
 • wiek powyżej 70 lat,
 • alergia na światło oraz 
You might be interested:  Jak Długo Leczy Się Złamanie Palca?

stosowanie leków światłouczulających (np. Retinoidów) – które należy odstawić na 3 tyg. przed zabiegiem.

Efekty zabiegu występuję po  czasie ok. 1 miesiąca – natomiast pełny rezultat może wystąpić po ok. 3 miesiącach.

Ilość koniecznych zabiegów –  najczęściej wystarcza pojedynczy zabieg, ale można go powtórzyć.

Efekt zabiegu laserowej rewitalizacji pochwy może utrzymywać się przez okres ok. 3-4 lat.  U  pacjentek w okresie pomenopauzalnych można stosować miejscowe leczenie estrogenami.

W przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu – ważnym jest wykonywanie ćwiczeń dna miednicy ( tzw. Ćwiczeń Kegla).

Jeżeli pacjentka jest wieku rozrodczym – przebycie kolejnego porodu może  spowodować konieczność powtórzenia

zabiegu.

Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Rewitalizacja pochwy. Zwężanie, obkurczanie laserem

Zespół relaksacji pochwy (VRS) potocznie zwany zespołem luźnej pochwy jest dość częstym zjawiskiem występującym szczególnie często u wieloródek lub pacjentek, u których doszło do różnego typu powikłań porodowych i poporodowych.

Drugim powodem wystąpienia tego zjawiska jest wiek i okres po menopauzie, w którym z powodu braku hormonów płciowych dochodzi do nieprawidłowej funkcji tego narządu.

Większość kobiet (a także ich partnerzy) opisują syndrom rozluźnienia mięsni dna miednicy mniejszej, jako ”luźną pochwę”, narzekając na utratę elastyczności pochwy, co jest bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

Problem ten często jest przez pacjentki ukrywany głównie z powodu skrępowania, ale również dotychczas z braku możliwości nieinwazyjnego leczenia tej przypadłości. Aktualnie dysponujemy technologią dającą możliwość poprawienia napięcia tkanek za pomocą zabiegu laserowego, bez konieczności poddawania się operacji, bez powikłań i okresu rekonwalescencji.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera medycznego firmy Fotona SPECTRO SP, mamy możliwość wykonywania zabiegów laserowych prowadzących do obkurczania pochwy, powodując zwiększenie napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych oraz ich skrócenia.

Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. Laser FOTONA powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu, który natychmiast ulega skurczeniu, włókna robią się krótsze i grubsze, a to w konsekwencji prowadzi do kurczenia i zmniejszania się naświetlanej tkanki.

Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy i pod koniec tych właśnie procesów leczona tkanka jest wzbogacona o nowy kolagen i wydaje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Zastosowanie lasera Fotona Spectro SP daje możliwość bardzo precyzyjnego, kontrolowanego i bezpiecznego dostarczenia energii światła laserowego do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Fotona Spectro SP to innowacyjne urządzenie, zapewniające maksymalną precyzję, jednocześnie zabieg jest całkowicie bezinwazyjny.

Jest to najnowocześniejsza, nieinwazyjna i bezpieczna metoda skutecznego leczenia zespołu relaksacji pochwy nie niosąca ze sobą ryzyka powikłań. Pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych czynności.

Po zabiegu obkurczania pochwy tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy (jest ciaśniejsza), polepszają się doznania seksualne, znacznie poprawia się jakość i komfort życia. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, ale również zmniejsza się ryzyko pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY – REWITALIZACJA

Poród naturalny, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy, fachowo nazywane zespołem rozluźnienia pochwy. On z kolei może sprawiać, że czerpiemy mniejszą satysfakcję z seksu, a nawet odczuwamy ogólny dyskomfort.

 Laserowe obkurczanie pochwy to nowatorska, nieinwazyjna, opatentowana terapia ujędrniania pochwy laserem.

Metoda powoduje ujędrnienie i obkurczenie kanału pochwy w wyniku fototermalnej stymulacji odnowy kolagenu, powodującej obkurczanie i naprężanie ściany.

ZABIEG

Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, a także pojawiają się nowe włókna kolagenowe. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna.

Można więc powiedzieć, że laser zachęca pochwę do samoregeneracji. Podczas zabiegu do pochwy wprowadzana jest specjalna końcówka w kształcie rulonu, wyposażona w skaner. Emituje wiązki, które działają od razu i bezpośrednio na ścianki pochwy.

  Nie towarzyszy mu krwawienie i nie pozostawia po sobie żadnych blizn pooperacyjnych (jak to jest w przypadku operacji z użyciem skalpela). Po zabiegu możesz z powodzeniem wrócić do normalnych codziennych zajęć.

Zaleca się jedynie stosowanie podpasek, bo może pojawić się trwający kilka dni przesięk surowiczy (żółtawy, przeźroczysty płyn). Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z seksu.

 • CZAS TRWANIA ZABIEGU
 • Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut.
 • PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarza, który informuje pacjenta o wszystkich aspektach związanych z użyciem lasera, m in. o jego możliwościach, przeciwwskazaniach, ewentualnych skutkach ubocznych.

Przed rozpoczęciem terapii  jest wymagane wykonanie badania cytologicznego. Ponadto przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków fotouczulających.

Zgodnie z regulaminem i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, choroba nowotworowa, infekcja pochwy, nieprawidłowy wynik badania cytologicznego, padaczka, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło.

(sulfonamidy, pochodne tetracykliny (zwłaszcza doksycyklina), leki uspokajające w rodzaju chlorpromazyny, doustne leki dla cukrzyków, środki moczopędne (furosemid, hydrochlorotiazyd), przeciwgrzybicza gryzeofulwina, leki przeciwarytmiczne – jak amiodaron, hormony – progesteron i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (fenytoina), cytostatyki (busulfan), antybiotyki chinolonowe (pefloksacyna), stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, stosowanie niektórych ziół takich jak np. dziurawiec lub nagietek, nieuregulowana cukrzyca.

CENNIK

Laserowe obkurczanie pochwy (rewitalizacja)1 400,00 zł
Kolejne zabiegi1 200,00 zł
 1. W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat laserowego obkurczania pochwy, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.
 2. Telefon: + 48 500 801 004
 3. E-mail: [email protected]
 4. Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Laserowa rewitalizacja pochwy

Wraz z upływem lat kobiety zaczynają odczuwać coraz większą ilość różnych dolegliwości obejmujących miejsca intymne. Srom z czasem traci swoją jędrność, pochwa robi się luźniejsza, stopień nawilżenia zmniejsza się.

Wszystkie te czynniki wpływają na pozostałe sfery życia, między innymi na zdrowie, mogą powodować występowanie częstych infekcji otarć czy suchości pochwy. Mogą oddziaływać także na obniżenie samooceny i pogarszać znacząco jakość współżycia seksualnego, co przeważnie wiąże się z pogorszeniem relacji z partnerem.

Wszystkie podane przypadłości zauważają kobiety u siebie jednakowo w okresie menopauzalnym,  czy kobiety po przebytym porodzie naturalnym. Za pomocą rewitalizacji pochwy oraz sromu, można w dzisiejszych czasach zapomnieć o takich problemach. Do zabiegu rewitalizacji pochwy stosowana jest specjalna końcówka urządzenia.

Zabieg polega na właściwym wymodelowaniu błony śluzowej ścian pochwy, przez co dochodzi do intensywnej regeneracji tkanek. Tworzą się nowe włókna kolagenowe, ścianki stają się sprężyste i wzmocnione.

Wszystkie zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, przeprowadzane są przez specjalistów, którzy posiadają właściwe certyfikaty potwierdzające ukończenie właściwych szkoleń. Przed udaniem się na zabieg, warto upewnić się co do kompetencji lekarza wykonującego laserową rewitalizację pochwy.

Wykorzystanie lasera w rewitalizacji pochwy

Do słownictwa medycznego, definicją laserowego odmładzania pochwy, wprowadził Goodman. Cały zabieg został przez niego opisany jako ścieśnienie pochwy i uniesienie tkanek krocza, przy zastosowaniu procedury wwej. To najpowszechniejsza i najczęściej wybierana metoda, mająca na celu dokonać rewitalizacji narządów rozrodczych.

Zadaniem laserowej rewitalizacji pochwy jest poprawa funkcji narządu rozrodczego i rekonstrukcja tkanek.

Urządzenie wywołuje skurcz kolagenu, , infiltrację czynnika wzrostu i , dzięki czemu pacjentce przywracana jest elastyczność oraz odpowiednie nawilżenie błony śluzowej pochwy, przez działanie na ściany pochwy, które powoduje ich obkurczanie oraz nieablacyjne i  napięcie.

Wiele badań wykazało wysoką skuteczność terapeutyczną urządzeń emitujących energię w obrębie szyi, twarzy oraz dekoltu. Od jakiegoś czasu, zaczęto także stosować lasery także w obszarze okolic intymnych, Jest to dosyć nowy i innowacyjny sposób odmłodzenia pochwy.

You might be interested:  Jak Długo Może Trwać Katar U Noworodka?

Obecnie można spotkać bardzo niewielką ilość badań klinicznych, które potwierdzą skuteczność metody, jednakże warto wiedzieć, iż w dalszym ciągu badania są cały czas przeprowadzane. Z pewnością pacjenci mogą spodziewać się coraz to nowszych wyników badań.

Szybko powiększa się ilość dostępnych na rynku medycznym urządzeń, służących do rewitalizacji pochwy. Minimalnie ablacyjny laser frakcyjny uznawany jest za urządzenie bardzo wydajne i bezpieczne.

Stosowany jest w różnych specjalizacjach takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna; Podstawą  frakcyjnej zastosowanie szeregu niewielkich wiązek laserowych, w celu utworzenia wielu mikroskopijnych rejonów martwicy cieplnej wewnątrz skóry, które nazywane są tak zwaną sferą naprawy.

Naskórek oraz skóra właściwa w rejonie tych, że mikroskopijnych sfer napraw są całkowicie niszczone. Indukowana jest jednak kaskada gojenia ran, wraz z  formacją kolagenu oraz elastyny. Uzyskany efekt to przede wszystkim efekt to gładsza i zdrowsza skóra.

Parę frakcyjnych laserów ablacyjnych znalazło swoje zastosowanie w rewitalizacji kanału pochwy, bez użycia skalpela. W badaniach publikowanych w recenzowanych czasopismach można wyczytać, iż są to urządzenia bezpiecznie i bardzo skuteczne. Czas trwania jednej sesji zabiegowej wynosi od 10 do 20 minut. Pacjenta może zostać zakwalifikowana do przeprowadzenia zabiegu jedynie w trakcie wizyty poprzedzającej laserową rewitalizację pochwy. Ginekolog stwierdzi czy nie widzi żadnych przeciwwskazań do zastosowania tej metody odmładzania pochwy. Przeprowadzi z pacjentką dokładny wywiad i podejmie decyzję. Cały zabieg odmładzania pochwy trwa mniej więcej 30 minut. Pacjenta przed planowanym zabiegiem musi donieść wymagane badania, jest to przede wszystkim aktualny wynik cytologii do 6 miesięcy oraz czystość pochwy przeprowadzona w ciągu ostatniego miesiąca.

Komu polecany jest zabieg rewitalizacji pochwy?

Ginekologia estetyczna jest w stanie rozwiązać wiele kobiecych problemów, takich jak nieciekawy wygląd zewnętrznych narządów płciowych, pomoże także ulepszyć funkcje seksualne.

Laserowa rewitalizacja pochwy zalecana jest zwłaszcza kobietom, które pragną podnieść komfort swojego życia seksualnego, wpłynąć na lepszą samoocenę i ułatwić przeżywanie w jak największym stopniu wrażeń erotycznych.

Kiedyś pewne schorzenia można było leczyć jedynie operacyjnie, jednak aktualnie w większości przypadków, rozwiązanie problemu możliwe jest z pomocą zabiegów bezinwazyjnych.

Dzięki czemu unikamy przede wszystkim długich i ciężkich okresów rekonwalescencji i ryzyka pojawienia się groźnych komplikacji pooperacyjnych, jakie nieraz mają miejsce przy zabiegach z zastosowaniem skalpelu. Laserowa rewitalizacja pochwy zalicza się do innowacyjnych i nowoczesnych metod odmładzania pochwy, polecana kobietom w każdym wieku, które borykają się z nieestetycznym wyglądem czy kształtem warg sromowych i krocza.

Wskazania do zabiegu to między innymi:

 • świąd okolic intymnych
 • ból w okolicy sromu
 • częste otarcia urazy, doprowadzające do zwiększenia wrażliwości okolic intymnych
 • zmniejszenie objętości tkanki okolic intymnych
 • sucha i wiotka skóra okolic łechtaczki i warg sromowych

Przebieg laserowej rewitalizacji pochwy

Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, zadaniem wiązki lasera jest podgrzanie kolagenu znajdującego się w tkankach u wejścia pochwy oraz w jej kanale. Kolagen przez działanie wysokiej temperatury ulega skurczeniu, jego włókna stają się grube i krótkie, co wpływa na zmniejszenie się poddanych naświetleniu tkanek, które stają się bardziej napięte.

Taki sposób działania lasera lekarze specjaliści nazywają oddziaływaniem , nieablacyjnym napięciem oraz obkurczaniem pochwy. Oprócz tego ablacja wpływa na pobudzenie fibroblastów oraz tworzenie nowego kolagenu, pochwa wówczas staje się bardziej ciasna. Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy trwa jedynie ok.

 30 minut i nie wymaga żadnej hospitalizacji, przed nim należy jednak odbyć konsultację lekarską w celu ustalenia aktualnego stanu zdrowia pacjentki oraz jej historii chorobowej. Pacjentki decydujące się na zabieg, nie są poddawane znieczuleniu, gdyż laserowa rewitalizacja pochwy jest całkowicie bezbolesna.

Przed zabiegiem pacjentka musi dostarczyć dokumentację medyczną przebytych wcześniej zabiegów w okolicach intymnych.

Zalecenia po przeprowadzonym zabiegu rewitalizacji pochwy

Po zabiegu przez około tydzień, pacjentka nie powinna dźwigać ciężarów, zażywać gorących kąpieli oraz uprawiać seksu. Wszystkie pozostałe codzienne czynności pacjentka może bez obaw wykonywać. W razie wątpliwości warto poradzić się swojego lekarza prowadzącego.

Ile zabiegów należy wykonać, aby zauważyć zadowalające efekty?

Przeważnie wystarczy jedynie jeden zabieg, jednakże każdy przypadek jest całkowicie indywidualny.

W przypadku, gdy stopień rozciągnięcia tkanek jest bardzo wysoki, a kobieta po pierwszych zabiegu nie widzi zadowalających zmian, cały zabieg rewitalizacji pochwy przy użyciu lasera można powtórzyć po upłynięciu około miesiąca.

Aby, podnieść efektywność terapii warto regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, poprzez systematyczne zaciskanie oraz rozluźnianie mięśni dna miednicy.

Efekty zabiegu rewitalizacji pochwy

Zaledwie po upływie miesiąca od zabiegu, ściany pochwy stają się jędrniejsze. Taki czas organizm potrzebuje do poprawy jakości kolagenu w tkance i pobudzenia fibroblastów w celu wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Zwiększa się także nawilżenie pochwy, dzięki czemu widocznie wzrasta satysfakcja oraz komfort życia seksualnego.

Zwiększa się również pewność siebie. Zadowolenie z zabiegu może utrzymywać się długo, w zależności od nasilenia objawów przed zabiegiem i potrzeb pacjentki, która się zdecydowała na rewitalizację. Aby, uzyskać jak najlepszy efekt, można powtórzyć zabieg. Taka możliwość zostanie skonsultowana z pacjentką w trakcie wizyty kontrolnej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy przynosi kobietom wiele korzyści, jednakże należy pamiętać, że nie dla każdej pani będzie to dobra metoda. U niektórych kobiet taki zabieg jest niemożliwy do przeprowadzenia. Najczęstszymi przeciwwskazaniami są:

 • okres ciąży oraz karmienia piersią
 • miesiączka
 • niewyleczone infekcje pochwy
 • porfiria
 • nowotwór piersi
 • przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie

Jak długo utrzymuje się efekt po laserowej rewitalizacji pochwy?

W przypadku młodych kobiet po przebytym porodzie efekt będzie widoczny przez wiele lat albo do kolejnego porodu, gdyż w trakcie niego może znowu dojść do zbytniego rozciągnięcia tkanek.

Wzmocnienie pochwy przy pomocy tego zabiegu przeciwdziała zbytniemu rozciągnięciu tkanki, z tego względu kolejny poród u kobiety może okazać się o wiele mniej destrukcyjny.

W przypadku, gdy problem występuje u kobiety po menopauzie albo w trakcie menopauzy, konieczne może okazać się zastosowanie właściwej terapii hormonalnej. Prawidłowy poziom hormonów będzie utrzymywał efekt całego zabiegu.

Zalety laserowej rewitalizacji pochwy

 • doskonała alternatywa na inwazyjne zabiegi chirurgiczne
 • zwiększenie napięcia tkanek i przywrócenie im dawnej elastyczności
 • w większości przypadków wystarczy jedynie jeden zabieg
 • zabieg jest niezwykle precyzyjny oraz zapobiega powstawaniu krwawienia
 • krótki okres rekonwalescencji, bardzo można powrócić do swojego codziennego życia (tkanki goją się w szybkim tempie, współżycie można zacząć już po tygodniu od dnia przeprowadzonego zabiegu)
 • przystępna cena

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zabiegu rewitalizacji pochwy?

    Nie występuje żadne ryzyko powikłań, zabieg jest całkowicie bezpieczny. Pacjentkom zaleca się jednak wstrzemiężliwość seksualną przez około tydzień od dnia zabiegu.

Rewitalizacja pochwy – Esteclinic – Medycyna Estetyczna i Chirurgia

Dziś już mozna poprawić napięcie tkanek kobiecych okolic intymnych, bez konieczności poddawania się operacji i bez ryzyka powikłań. Są to metody innowacyjne, a zarazem nieinwazyjne, takie jak:

 • Rewitalizacja laserowa czyli obkurczanie błony śluzowej przy użyciu lasera frakcyjnego
 • Nawilżanie oraz napięcie błony śluzowej:

– mezoterapia koktajlami witaminowymi, kwasem hialuronowym

– mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Laserowy zabieg rewitalizacji pochwy powoduje zwiększenie napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta, poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych.

Energia lasera  CO2, dedykowanego kobiecym zabiegom, dostarczana do kanału pochwy, powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu. Podgrzanie to doprowadza do obkurczania się kolagenu w tkance; włókna stają się krótsze i grubsze, w wyniku czego następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy.

Rozpoczyna się również proces remodelowania – leczona błona śluzowa jest wzbogacana o nowy kolagen przez co staje się bardziej napięta i elastyczna. To z kolei powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

Poprawie ulegają doznania pacjentek w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort ich życia.

Zabieg ten zapobiega również wystąpieniu zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zazwyczaj wystarcza przeprowadzenie jednego zabiegu. W razie potrzeby można go powtórzyć po ok. 4 tygodniach. Efekt zabiegu pojawia sie po ok. 3 miesiącach a jego trwałość uzależniona jest od indywidualnych sytuacji, lecz zazwyczaj jest to kilka lat. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.

Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Istnieje ewentualność wystąpienia przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres ok. 3 tygodni.

You might be interested:  Ból skóry głowy – jakie są przyczyny bolącej skóry na głowie?

Zabieg ten rekomendowany jest praktycznie wszystkim kobietom, cierpiącym na spadek napięcia i rozluźnienie pochwy wywołane np. porodami, odczuwającym suchość pochwy czy nieprzyjemne doznania związane ze zmianą wagi ciała, infekcjami, chronicznymi upławami, procesem starzenia się czy okresem menopauzy.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad ginekologiczny, badanie ginekologiczne oraz zlecane są odpowiednie badania (np. cytologia), celem wykluczenia przeciwwskazań oraz ewentualnych przyczyn, uniemożliwiających wykonanie zabiegu.

Laserowe obkurczanie pochwy – Fotona Intima

Laser erbowo-yagowy Fotona Intima jest urządzeniem przeznaczonym do pracy z najdelikatniejszymi partiami kobiecego ciała. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny dla Pacjentki. Laserowe obkurczanie pochwy oraz laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu nie wymaga też żadnych procedur przedzabiegowych. W wyniku działania lasera, błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych. Dochodzi do odmłodzenia pochwy. Stymulowane do namnażania włókna kolagenowe powodują, że pochwa staje się naturalnie sprężysta i napięta. Dzięki temu z kolei poprawie ulegają również doznania podczas stosunku.

Jeśli problem występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek.

Jednakże wzmocnienie pochwy podczas zabiegu, może zaprocentować i spowodować, że po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu. Dlatego laserowe obkurczanie pochwy daje wiele korzystnych efektów.Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu, zabieg laserem jest najbezpieczniejszym i wysoce skutecznym rozwiązaniem.

Laser stymuluje namnażanie włókien kolagenowych oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi.

Leczenie nietrzymania moczu prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność. Laseroterapia pochwy jest bardzo polecana kobietom cierpiącym na nietrzymanie moczu, np. po porodzie czy w efekcie menopauzy.

Obszary zabiegowe – zastosowania

Warto rozważyć rewitalizację pochwy, jeśli:

 • Twoje współżycie seksualne straciło w ostatnich latach na jakości i może to być wynikiem upływu czasu,
 • Twój organizm nie jest już tak doskonale jak kiedyś przygotowany do seksualnych wyzwań,
 • Twoja pochwa utraciła sprężystość, a mięśnie ją otaczające nie nie są już tak sprawne,
 • Cierpisz na wysiłkowe nietrzymanie moczu,wówczas powinnaś skorzystać z zabiegu Fotna Intima – laserowego obkurczania pochwy oraz laserowego zabiegu nietrzymania moczu!
 • Miesiączka,
 • Aktywne infekcje pochwy,
 • Nieuregulowana cukrzyca,
 • Choroba nowotworowa.

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, jednak należy pamiętać, że może być on wykonany u całkowicie zdrowej Pacjentki (prawidłowe wyniki badania cytologicznego) i nie podczas menstruacji.

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Tak. Metoda jest bezinwazyjna i nie wymaga znieczulenia, nie niesie także ryzyka wystąpienia powikłań, dość częstych w przypadkach innych zabiegów. Dodatkowo, zabieg laserowego obkurczania pochwy jest całkowicie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Komfort zabiegu potwierdzają opinie Pacjentek.

Czy ten zabieg naprawdę jest skuteczny?

Zabieg jest bardzo skuteczny, a efekty są długotrwałe. Z posiadanych danych wiemy, że  zabieg jest skuteczny w 90% lekkiego i 75% średniego nietrzymania moczu.

Jak długo trwa zabieg i czy należy go powtarzać?

Bez względu na to, czy jest to zabieg na nietrzymanie moczu czy laserowe obkurczanie pochwy, cała procedura trwa około 15 – 30 minut. Rekomendujemy wykonanie 3 zabiegów, aby uzyskać najlepszy efekt. Często zdarza się, że do osiągnięcia zadowalających rezultatów wystarczy jedna wizyta.

Jakich efektów można się spodziewać?

 • Znaczne zwężenie wejścia do pochwy, co zwiększa komfort w kontakcie z partnerem w trakcie współżycia, a co za tym idzie – wzrost satysfakcji z życia intymnego.
 • Koniec problemów z nietrzymaniem moczu.
 • Zniwelowanie dolegliwości związanych z suchością pochwy.

Na czym polega zabieg?

Laserowe zmniejszenie pochwy FOTONA INTIMA bazuje na laserowym, precyzyjnie kontrolowanym efekcie termicznym w tkankach śluzówki pochwy, w okolicy przedsionka pochwy, ujścia cewki moczowej, jak również wzdłuż przedniej ściany kanału pochwy.

W zabiegach ginekologii estetycznej, zwanych też kosmeto-ginekologią lub waginoplastyką, coraz rzadziej używamy skalpela. Laseroterapia Fotona jest świetną alternatywą dla operacji, a więc chirurgicznych metod plastyki pochwy. Jako lekarza cieszy mnie fakt, że miejsce inwazyjnych zabiegów zajął laser, np. laser Er:YAG Fotona.

Nie dość, że zastosowanie jest bardzo szerokie, to również bezpieczne. Terapia, podczas której wykorzystuje się ten laser, pomaga odzyskać Pacjentce elastyczność pochwy i przy okazji zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie.

Zwężanie pochwy za pomocą lasera Fotona Intima przynosi ona znakomite efekty, a jej zalety: nieinwazyjność i bezpieczeństwo, sprawiają, że terapii naprawdę nie trzeba się obawiać. Laser Fotona Intima przywraca także komfort życia Pacjentkom cierpiącym na wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Leczenie laserem to rekomendowana przez nas metoda rozwiązywania tego problemu, ponieważ zabieg laserowy jest bezpieczniejszy niż operacja i nie wymaga żmudnej rekonwalescencji.

Rewitalizacja pochwy IntimaLase® – laserowe obkurczanie pochwy

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

 • wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych
  utrata objętości tkanki okolic intymnych
  częste urazy, otarcia, zwiększające wrażliwość okolic intymnych
  ból w okolicy sromu
 • świąd okolic intymnych
 1. ciąża, karmienie piersią
  nowotwory
  uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej
 2. infekcje okolic intymnych

Wymagane jest odbycie konsultacji ginekologicznej, podczas której specjalista zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Brak szczególnych zaleceń przed zabiegiem.

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy jest zabiegiem, który ma na celu poprawienie napięcia oraz nawilżenie pochwy. Polega na wprowadzeniu głowicy laserowej, za pomocą której wiązka laserowa wzmacnia ściany pochwy, przebudowuje kolagen i elastynę, dzięki czemu kobieta zachowuje odpowiednie napięcie okolicy zabiegowej.

Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera Fotona.
Zabieg zwiększa elastyczność pochwy, zapobiega również wystąpieniu zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania pacjentek w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort ich życia. Zabieg wykonywany jest pojedynczo w serii.

Na serię składają się 3 zabiegi w odstępach 4–6 tygodni.

Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera Fotona.

Metoda jest minimalnie inwazyjna i nieablacyjna. Zabieg obkurczania pochwy jest możliwy poprawienia elastyczności pochwy wykorzystuje się działanie lasera Er:YAG, które opiera się na specyficznej interakcji między laserem a błoną śluzową tkanki.

Ściśle kontrolowana energia lasera Fotona dostarczana do kanału pochwy oraz do obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i kolagenu w niej zawartego. Podgrzanie struktur kolagenowych powoduje zaś ich natychmiastowe skurczenie się, co sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze.

Rozpoczyna się proces remodelingu kolagenu, a pod koniec tych właśnie procesów wyleczona tkanka wzbogaca się o nowy kolagen, staje się młodsza napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza ograniczenie jej ponownego rozszerzenia się oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia mięśni dna macicy.

Należy się stosować do zaleceń wydanych przez lekarza

Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Istnieje ewentualność wystąpienia przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres ok. 1 miesiąca.

Zabieg1 zabieg2 zabiegi
Rewitalizacja pochwy IntimaLase®3000 PLN     1700 PLNOpcjonalnie dopłata 1000 PLN
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase®3000 PLN      1700 PLNOpcjonalnie dopłata 1000 PLN
Laserowa rewitalizacja pochwy + wysiłkowe nietrzymanie moczu IncontiLase®6000 PLN     2500 PLNOpcjonalnie dopłata 1000 zł
Ujędrnienie/obkurczenie warg sromowych Exilis Protege Intima600 PLN1050 PLN
Laserowe wybielanie odbytu700 PLN1200 PLN
Laserowe wybielanie okolic intymnych800 PLN1360 PLN
Laserowe wybiealnie odbytu i okolic intymnych1120 PLN1900 PLN

PAKIETY GINEKOLOGICZNE

ZabiegCena
Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase® + ujędrnienie warg sromowych Exilis Protege Intima4000 PLN     2150 PLN
Laserowe wybielanie części intymnych + ujędrnienie warg sromowych Exilis Protege Intima:1 zabieg
2 zabiegi
 
1800 PLN     1400 PLN
3000 PLN     2400 PLN

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *