Klientka powinna zażyć leki przeciwhistaminowe, o ile istnieje taka możliwość, wspomagać się wapnem. W przypadku gdy nie następuje poprawa parę godzin po ściągnięciu produktów z oczu należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.
Czy można mieć uczulenie na klej do rzęs?
Wszystkie kleje do przedłużania rzęs mają w swoim składzie cyjanoakryl lub jego pochodne – czynnik najczęściej wywołujący alergię. Hipoalergiczne kleje do przedłużania rzęs również mają te składniki, może natomiast występować on w mniejszym stężeniu. Nie gwarantuje to jednak braku wystąpienia alergii.
Po jakim czasie uczulenie na klej do rzęs?
Reakcja alergiczna na klej cyjanoakrylowy rozwija się zazwyczaj ok 5-8h po zabiegu, jednak nie później, niż po 72h. Istnieje również ryzyko reakcji anafilaktycznej nawet po 20 minutach od kontaktu z oparami kleju. W stylizacji rzęs takich przypadków jest bardzo niewiele.
Jak zrobić test alergiczny na klej do rzęs?
Test przeprowadza się, przyklejając ok. 10–15 rzęs na każdym oku minimum 48 godz. przed zabiegiem. Ilość potencjalnego alergenu jest zdecydowanie mniejsza niż podczas regularnej stylizacji może się zatem zdarzyć, że po wstępnej próbie reakcja alergiczna będzie zdecydowanie mniejsza bądź wcale się nie pojawi.
Jak wygląda uczulenie na klej do rzęs?
Objawy alergii związanej z aplikacją rzęs
Warto wspomnieć tutaj o objawach typowych dla uczulenia wywołanego aplikacją rzęs. Do głównych można zaliczyć: świąd i rumień brzegu powieki. opuchnięcie w okolicy oka (najczęściej górna lub dolna powieka)