Anginka Na Katar Jak Stosować?

Gdy męczy nas katar i mamy zatkany nos, zerwijmy kilka liści geranium, rozetrzyjmy je i włóżmy w chusteczkę higieniczną. Jak najczęściej wąchajmy. Olejki z geranium, korzystnie działając na błonę śluzową, odblokują zatkany nos. Zerwany liść można też zmiąć w kulkę i włożyć do ucha przy jego zapaleniu.

Czy anginka pomaga na katar?

Geranium, inaczej anginka:

łagodzi infekcje dróg oddechowych. zmniejsza ból gardła. zmniejsza obrzęku błon śluzowych nosa podczas kataru.

Jak stosować anginka?

Anginka na ból ucha to sprawdzone rozwiązanie, które pomaga uporać się z zapaleniem ucha i jego obrzękiem. Wystarczy urwać listek rośliny, zgnieść go w dłoni i uformować z niego kulkę, którą ostrożnie umieszczamy wewnątrz ucha. Geranium działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Co zrobić z Anginki?

Anginka — właściwości prozdrowotne

Pomaga łagodzić obrzęki. Ma pozytywny wpływ na układ nerwowy — pomaga się wyciszyć i uspokoić. Wykazuje też działanie nasenne. Co więcej, przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi (taki efekt daje wdychanie aromatu liści).

Jak stosować geranium?

Olejek z geranium stosowany zewnętrznie może łagodzić objawy infekcji skóry, zalecany jest przy problemach z cerą trądzikową i egzemą, a także w przypadku łupieżu. Kilka kropel olejku geraniowego można dodać do kremu lub balsamu czy olejku do ciała. Stosowany może być także jako dodatek do kąpieli.

Czy geranium oczyszcza powietrze?

Geranium zabija zarazki oraz wpływa na ujemną jonizację powietrza. Roślina ta oprócz tego, że oczyszcza powietrze z bakterii, pozytywnie wpływa na zdrowie: walczy z infekcjami, ułatwia oddychanie, wspomaga układ nerwowy oraz zapewnia spokojny sen. Nie wymaga szczególnych warunków, lubi światło.

Ile trzeba trzymac Anginke w uchu?

Owiń ząbek w cienką gazę i włóż do ucha na 15 minut. Stosuj 3 razy dziennie. Możesz też mocno rozgnieść czosnek, wycisnąć z niego sok i zakropić 2 krople do chorego ucha.

You might be interested:  Co Jest Gorsze Zlamanie Czy Pekniecie?

Jak podlewać Anginkę?

Anginka nie potrzebuje dużych ilości wody, nie wymaga tak częstego podlewania jak inne odmiany pelargonii. Dobrze znosi suszę, jednak nie lubi zbyt wilgotnego podłoża. Intensywne podlewanie może doprowadzić do rozwoju chorób i gnicia rośliny. Geranium podlewa się co siedem-dziesięć dni niewielkimi ilościami wody.

Jak zaszczepić Anginke?

Rozmnażanie geranium jest bardzo łatwe. Wystarczy ściąć zdrowy pęd lub liść rośliny i włożyć go do wody albo bezpośrednio do podłoża. Anginka bardzo szybko się ukorzeni. Możesz też wysiewać nasiona rośliny.

Do czego można wykorzystać geranium?

Ten piękny kwiat od wielu lat znajduje swoje zastosowanie w medycynie jako skuteczny składnik leków przeciwzapalnych, antywirusowych, a także łagodzących ból. Jest to także naturalny środek wspomagający leczenie przeziębienia.

Jak pić geranium?

Trzy listki świeżego geranium zalewamy szklanką gorącej wody. Do naparu możemy dodać odrobinę cynamonu, kilka kropli cytryny, plaster pomarańczy czy goździki. Napar z geranium pomoże obniżyć ciśnienie krwi, uspokoić nerwy i ułatwi zasypianie. Najlepiej pić go wieczorową porą już po kolacji.

Co można zrobić z kwiatka geranium?

Zastosowanie geranium:

Można robić z nich okłady przy bólach reumatycznych. Wkładając świeże listki do uszu możesz pozbyć się bólu. Dodając je do herbaty, uzyskasz cytrusowy aromat. Anginowiec może pomóc zlikwidować egzemy i liszaje ze skóry.

Jak parzyć geranium?

Przygotuj dzbanek i umieść w nim świeże liście geranium. Następnie zalej je gorącą wodą (nie może być to jednak wrzątek!) i pozostaw na ok. 10 minut, aby się parzyły.

Jaka jest różnica między geranium a Anginką?

Geranium, anginka, czy ruzyndla to zwyczajowe nazwy pelargonii pachnącej, rośliny z rodziny bodziszkowatych. Nazwą pelargonia pachnąca określa się całą grypę kultywarów i mieszańców różnych gatunków pelargonii o intensywnym zapachu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *