Jak Leczyć Katar Amolem?

Łagodzi objawy przeziębienia, takie jak ból głowy. Gdy pojawiają się pierwsze symptomy choroby, a także w późniejszym jej przebiegu, należy nacierać niewielką ilość (kilka kropel) nierozcieńczonego preparatu kilka razy na dobę.

Czy Amol działa na katar?

Amolu przynosi ulgę i pomaga w zwalczeniu objawów przeziębienia. Po pierwsze Amol nawilża i oczyszcza mechanicznie błonę śluzową gardła i nosa. Po drugie zawarte w olejkach eterycznych sekretolityczne terpeny podczas inhalacji pobudzają gruczoły śluzowe co przynosi ulgę w chorobach związanymi z nieżytami nosa i gardła.

Jak leczyć przeziębienie Amolem?

Przyjmując Amol doustnie, należy dodać 10-15 kropli do połowy szklanki wody lub herbaty. Kropelki mogą być też podane z łyżeczką cukru. Amol przyjmujemy doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie. W przypadku przeziębienia zalecane jest nacieranie skóry (np.

Czy można się smarowac Amolem?

Aby rozgrzać ciało należy wetrzeć go w plecy i klatkę piersiową. Po użyciu preparatu na skórę należy dokładnie umyć ręce. W celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów należy stosować Amol zewnętrznie, przecierając miejsce ukąszenia wacikiem nasączonym nierozcieńczonym płynem.

Czy można robić inhalacje z Amolem?

Amol to ponadczasowy, ziołowy lek, który ma wszechstronne zastosowanie. Można używać go do nacierania ciała, dodawać do kąpieli, zażywać, ale również dodawać do inhalacji. Parówki z dodatkiem amolu stosowane są przy przeziębieniu, ale również zwalczaniu kataru (udrożnia drogi oddechowe), gorączki i bólu gardła.

Czy Amol pomaga na biegunkę?

Amol to skuteczny lek na ból brzucha wynikający z problemów trawiennych. Gdy pojawiają się dolegliwości, należy rozcieńczyć 10-15 kropli Amolu w płynie np. wodzie lub herbacie rumiankowej i powoli wypić.

Na co dobry Amol?

Amol wykazuje działanie łagodzące na dolegliwości dyspeptyczne, takie jak wzdęcia, niestrawność, nudności czy uczucie przejedzenia, a także ból brzucha czy żołądka. Amol to lek wspomagający na ból brzucha o działaniu rozkurczającym, który łagodzi dolegliwości wynikające z problemów trawiennych.

You might be interested:  Lumbago – co to jest, jakie są przyczyny, objawy i jak leczyć?

Czy Amol pomaga na gardło?

* Przeziębienie, bóle gardła, kaszel, chrypka, zaflegmienie: 1/2 łyżeczki Amolu dodać do 1 szklanki lekko ciepłej wody i płukać gardło kilkakrotnie w ciągu dnia, jednocześnie przyjmować Amol z cukrem i smarować nim klatkę piersiową.

Czy można Nacierac Amolem klatkę piersiową?

Można nacierać preparatem plecy i klatkę piersiową, a także czoło, skronie i szyję w celu poprawy złego samopoczucia. Amol to naturalny lek na przeziębienie, którego warto używać doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości.

Czy Amol można stosować na rany?

Nigdy nie należy stosować płynu Amol w postaci opatrunku lub okładu. Przeciwwskazania dotyczą również zewnętrznego zastosowania Amolu. Nie należy stosować preparatu: na uszkodzoną skórę, np.

Czy można smarowac Amolem zatoki?

Amol na zatoki można stosować zarówno w postaci inhalacji jak i doustnie. Dodajemy łyżeczkę Amolu do szklanki gorącej wody. Staramy się powoli i głęboko wdychać unoszącą się parę. Amol na zatoki stosowany w takiej formie, szybko przyniesie uczucie ulgi i przywróci swobodne oddychanie.

Czy można robić inhalacje z amolu w inhalatorze?

Do inhalacji na katar można stosować również Amol, który w składzie ma wiele ziół i olejków, lub preparat Olbas Oil. Z ziół najlepiej wybrać rumianek, majeranek, tymianek lub szałwię lekarską i zaparzyć je zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Z czego można zrobić inhalacje na kaszel?

W przypadku wykonywania inhalacji na kaszel, której podstawą będzie napar z ziół, potrzebujemy surowców, takich jak: koszyczek rumianku, liść szałwii, igły sosnowe, liść rozmarynu i mięty, ziele tymianku i oregano. Wymienione zioła działają korzystnie na układ oddechowy wyzwalając odruch wykrztuśny.

Z czym robić inhalacje na kaszel?

Inhalacje z wykorzystaniem fizjologicznego roztworu chlorku soli dają ulgę zarówno podczas nieżytu nosa, jak i kaszlu. Mogą być bezpiecznie stosowane zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Jeśli chodzi o inhalacje z soli fizjologicznej, to ich stosowanie nie wywołuje żadnych działań ubocznych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *