Uczulenie Na Trawy Jak Leczyć?

Leczenie alergii na trawy często ogranicza się do uśmierzania objawów choroby dzięki wykorzystaniu środków zawierających histaminę. Mogą one mieć postać kropli, tabletek lub sprayów do nosa.
Immunoterapia. Immunoterapia polega na podawaniu niewielkich dawek tego, na co jest się uczulonym w celu przyzwyczajenia układu odpornościowego do działania pyłków traw. Zastrzyki przeciwalergiczne są zatwierdzone do leczenia objawów astmy, kataru siennego czy alergii oczu.

Czy da się wyleczyć alergię na trawy?

Obecnie jedynym sposobem umożliwiającym wyleczenie alergii jest wykonanie odczulania (immunoterapii alergenowej).

Co zrobić gdy ma się alergię na pyłki?

Na razie istnieją dwie możliwości terapii – albo stosowanie doraźnie leków antyalergicznych w czasie pylenia roślin, albo przeprowadzenie immunoterapii przed sezonem pylenia i ewentualne stosowanie leków w sezonie. W przypadku podejrzeniu alergii na pyłki pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza alergologa.

Dlaczego mam alergię na pyłki?

Najczęstszym powodem nadwrażliwości są tzw. alergeny wziewne, które dostają się do organizmu głównie drogami oddechowymi. Alergia wziewna może występować całorocznie lub sezonowo. Ten drugi typ to alergia na pyłki roślin (pyłkowica), której objawy występują co roku w okresie pylenia uczulających roślin.

Jak leczyć alergię wziewną?

W leczeniu alergii wziewnej wykorzystuje się: leki antyhistaminowe – zawierają m.in. cetyryzynę lub loratadynę (blokują wytwarzanie histaminy odpowiedzialnej za reakcję alergiczną). Największą skuteczność wykazują wtedy, gdy zaczyna się je stosować co najmniej na kilka dni przed pyleniem uczulającej rośliny.

Jaki lek na alergię na trawy?

Zaliczają się do nich między innymi:

 • Cetyryzyna (Alerzina, Allertec WZF, Amertil, Zyrtec UCB)
 • Loratadyna (Claritine active, Flonidan control)
 • Loratan.
 • Feksofenatydyna (Allegra)
 • Desloratadyna (Alergo Teva, Aleric Deslo Active, Hitaxafast)
 • Lewocetyryzyna (Contrahist Allergy, Lirra Gem, Zyx Bio)
 • You might be interested:  Jaki Antybiotyk Na Zolty Katar?

  Jak żyć z alergią na pyłki?

  W domu alergika należy regularnie sprzątać, wietrzyć pomieszczenia i zrezygnować z przedmiotów, na których może osadzać się i kumulować kurz. Poduszka i materac powinny być wykonane z gąbki, a kołdra z włókien sztucznych.

  Jak długo trwa alergią na pyłki?

  Alergia na pyłki drzew występuje rzadziej niż alergia na pyłki traw czy chwastów, ale objawy alergii na pyłki drzew pojawiają się najwcześniej – w przypadku leszczyny już w lutym i mogą trwać aż do kwietnia, a nawet początku maja.

  Czego nie jesc przy alergii?

  Dieta na alergię wziewną: produkty, których należy unikać

  Do tego typu produktów zaliczamy orzeszki ziemne, owoce morza, jajka i mleko krowie. Niektóre owoce i warzywa zawierają proteiny, które są bardzo podobne do tych, znajdujących się w niektórych pyłkach.

  Czego nie jeść przy alergii na brzozę?

  Główny alergen brzozy Bet v1 jest podobny do alergenów owoców takich jak jabłka, gruszki, śliwki oraz warzyw jak seler, marchew, pietruszka.

  Jakie zboza Uczulaja?

  W Polsce najczęściej uczula pszenica. Głównym mechanizmem, w którym dochodzi do rozwinięcia nadwrażliwości na to zboże jest droga pokarmowa, czyli spożywanie produktów zawierających pszenicę lub jej pochodne. U małych dzieci pszenica jako alergen pokarmowy zajmuje trzecie miejsce po mleku krowim i jajku kurzym.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *