Żyworódka Na Katar Jak Stosować?

– katar, – angina. Jak już wcześniej wspominaliśmy, żyworódka pierzasta wzmacnia system odpornościowy, dlatego sok z żyworódki szczególnie warto spożywać w sezonie grypowo-przeziębieniowym, stosując 30 kropli dziennie. Dodatkowo dla większej ochrony można smarować nim od zewnątrz migdałki i nasadę nosa.

Jak stosować Żyworódkę na katar?

W celu wyleczenia ww. chorób należy pić ok. 30 kropli soku z żyworódki dziennie. W przypadku kataru należy smarować sokiem nasadę nosa, a w przypadku anginy – okolice migdałków.

Jak stosować Żyworódkę na rany?

Zetnij grube mięsiste liście żyworodki, umyj, owiń papierową serwetką i włóż na tydzień do lodówki. Zmiażdż liście i wyciśnij z nich sok. Możesz go użyć do przemywania ran Pomaga w przypadku ropiejących ran, owrzodzeń, trądziku, odleżyn, oparzeń, egzem. Żyworódka swą nazwę zawdzięcza sposobowi rozmnażania.

Co zrobić z liści żyworódki?

Liście żyworódki są domowym lekiem na niemalże wszystkie dolegliwości. Możemy z nich wykonać soki konserwowane spirytusem lub herbatki, dzięki którym wyleczymy choroby układu oddechowego, np. zapalenie płuc, złagodzimy bóle reumatyczne i wyrównamy poziom cukru we krwi.

Jak jeść Żyworódkę?

Żyworódka może pomóc osobom, które borykają się m.in. ze zgagą, a także wrzodami żołądka oraz jelit. W tym celu można zjadać liść tej rośliny przed każdym posiłkiem lub pić ok. 30 kropli soku z żyworódki.

Na co stosować Żyworódkę?

Żyworódka doskonale sprawdzi się w przypadku trądziku, egzemy, oparzeń, odleżyn, trudno gojących się ran. Żucie liści żyworódki lub przemywanie sokiem może przynieść ulgę w infekcjach dziąseł lub miejsc intymnych, przykładanie wacika nasączonego sokiem może okazać się dobrym wspomaganiem terapii hemoroidów.

Na co stosować maść z żyworódki?

Właściwości maści z żyworódki

Charakteryzuje się ona m.in. właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwbakteryjnymi, odkażającymi, a także regenerującymi, dlatego chętnie stosuje się ją przy problemach skórnych, takich jak np. egzema, trądzik, liszaje, czy wrzody.

You might be interested:  Uderzenia gorąca w młodym wieku – przyczyny napadów gorąca u osób młodych

Czy żyworódka leczy rany?

Roślina wykazuje działanie bakterio- i wirusobójcze, a także antygrzybiczne, dlatego dzięki niej można szybko i skutecznie pozbyć się bakterii ropotwórczych, w tym gronkowców i paciorkowców. Leczy trudno gojące się rany i oparzenia, odleżyny. Jest stosowana w chirurgii zwłaszcza przy przeszczepach skórnych.

Jak przechować sok z żyworódki?

Otrzymany sok z żyworódki ponownie schładzamy w lodówce, tym razem 2-3 godziny i po tym czasie jest gotowy do użycia. Sok można przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu około tygodnia.

Jak pić Nalewke z żyworódki?

Jeśli trafisz na jedną z nich, pamiętaj o tym, że bardzo istotne jest poprawne dawkowanie nalewki lub soku z żyworódki. Stosuj 20 kropli napoju cztery razy dziennie przed posiłkiem, a z pewnością choroba ustąpi.

Czy można jeść surowe liście żyworódki?

Żyworódka może być stosowana zarówno zewnętrznie, np. jako maść lub świeży liść, jak i wewnętrznie, np. jako sok, nalewka czy krople.

Jak przechować liście żyworódki?

Dojrzałe liście rośliny należy umyć, osuszyć i włożyć do lodówki na około 5-7 dni. Następnie, liście drobno siekamy, przekładamy do szklanego naczynia i ponownie umieszczamy w lodówce na 3-4 dni.

Czy można pić plyn z Zyworodki Pierzastej?

Sok z żyworódki jest uniwersalnym lekarstwem. Można z niego z korzystać także podczas leczenia dolegliwości reumatycznych. W tym przypadku należy wcierać płyn w obolałe miejsce. Również i tu wskazane będzie dodatkowe spożywanie liści rośliny lub picie 20 kropel soku 3 razy dziennie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *