Co Jesc Na Zlamanie Kosci?

Najczęściej zalecane jest również picie organicznego krzemu. Pierwiastek ten wzmocni strukturę kości, doda im elastyczności i usprawni ruchomość stawów. Oprócz tego minerału wśród składników odżywczych nie powinno zabraknąć innych, sprzyjających procesom regeneracji:

Jak wzmacniać kości?

Aktywność fizyczna wzmacnia mieśnie, które z kolei stanowią podporę dla naszych kości. Prawidłowo wykonany trening wzmacnia kości, stawy, więzadła i dzięki temu uodparnia ciało na kontuzje i urazy. Dlatego też pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej – mogą to być zarówno ćwiczenia siłowe, pływanie, spacery, jogging.

Jakie są diety po złamaniu kości?

Dieta po złamaniu kości – produkty, które należy spożywać. Zasada diety po przebytym złamaniu kości jest taka sama jak przy osteoporozie. Niezbędne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wapnia, witaminy D oraz białka. Do budowy tkanki kostnej potrzebne są również takie składniki mineralne jak fluor, potas, magnez a także miedź i mangan.

Dlaczego należy sięgać po złamanie kości?

Po złamaniu kości należy również uważać na błonnik pokarmowy (zwłaszcza pektyny) ze względu na obecność kwasu uronowego, który tworzy z wapniem nierozpuszczalne kompleksy (lepiej więc sięgać po pieczywo jasne anieżeli razowe) Na czas rekonwalescencji lepiej więc zrezygnować z takich warzyw jak szpinak, szczaw, czy rabarbar.

Ile preparatów na zrastanie się kości?

Na rynku jest kilka preparatów na zrastanie się kości, np. Mumio Shilajit (do kupienia tutaj ), który wzmacnia kruche, słabe kości i pomaga w ich odbudowie. 4

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *