Ile Za Zlamanie Kwarantanny?

Sanepid wydał w tej sprawie dwie decyzje o administracyjnej karze pieniężnej – po 30 tys. zł każda. Pierwsza dotyczyła nieobecności w domu 8, 9, 10, 12 i 14 czerwca 2020 r., a druga – 16 czerwca. Decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Jakie są nowe zasady przymusowej kwarantanny?

Ministerstwo Zdrowia we wtorek ogłosiło nowe zasady przymusowej kwarantanny. Zakaz opuszczania miejsca kwarantanny (zwykle domu) na osoby zdrowe, które miały styczność z potencjalnie chorymi, jest nakładany przez inspektora sanitarnego.

Czy kara za złamanie kwarantanny wynosi 5 tys. zł?

Kara za złamanie kwarantanny w Polsce wynosi 5 tys. zł. To jakieś sto razy mniej niż w Czechach. Już nie pracownicy sanepidu, i nie telefonicznie, lecz policjanci osobiście będą codziennie pilnować, czy osoby poddane w Polsce przymusowej kwarantannie jej przestrzegają.

Jaki jest koszt opuszczenia kwarantanny domowej?

Zakaz opuszczania miejsca kwarantanny (zwykle domu) na osoby zdrowe, które miały styczność z potencjalnie chorymi, jest nakładany przez inspektora sanitarnego. Mandat za nieprzestrzeganie kwarantanny wynosi 5 tys. zł. Minister Łukasz Szumowski zobowiązał też policję do monitorowania osób, które odbywają kwarantannę domową.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *