Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Czy wiesz, że posiadanie krótkiego wędzidełka jest powszechnie występującym problemem zdrowotnym, który poza wywoływaniem niebezpiecznych powikłań nie pozwala rozwinąć pełnych możliwości seksualnych?

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Wędzidełko napletkowe jest tkanką, któraznajduje się od spodu penisa i ma za zadanie łączyć żołądź prącia z napletkiem.Dzięki niemu napletek może zsuwać się poza rowek zażołędny.

Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, któremu towarzyszy uczucie ciągnięcia i bólu w obrębie członka, co może przekładać się na zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego, a w skrajnych przypadkach uniemożliwiać współżycie.
Niezależnie od dyskomfortu, posiadanie krótkiego wędzidełka powoduje ryzyko jego zerwania, a także utrudnia utrzymanie higieny osobistej oraz może być przyczyną powstawania bakteryjnych stanów zapalnych.

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną, która wynika z nieprawidłowej budowy anatomicznej lub wtórną, nabytą wskutek przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia. Bez względu na przyczynę wystąpienia wady w Centrum Medycznym Best-Med jesteśmy w stanie się podjąć leczenia.

Pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem, zwykle odczuwają ból w obrębie członka. Jest on związany z pociąganiem napletka, który nie może być całkowicie odprowadzony.

Bolesność zwykle pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do wzwodu prącia. U wielu mężczyzn ból członka jest tak dotkliwy, że rezygnują ze współżycia.

To z kolei może powodować dyskomfort psychiczny związany z obawą, że partnerka nie zrozumie problemu.

Podstawą leczenia zbyt krótkiego wędzidełka jest dobre rozpoznanie. Jeśli masz problem z pełnym odciągnięciem napletka, odczuwasz uczucie ciągnięcia, ból, pieczenie lub zauważyłeś krwawienie prącia, powinieneś umówić wizytę u urologa.

Plastyka wędzidełka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, ale czasami stosuje się też znieczulenie ogólne. Sam zabieg trwa od 15 do 20 minut. W Best-Med proponujemy dwa rodzaje nowoczesnych zabiegów:

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Metoda chirurgiczna – zabieg polegający na nacięciu zbyt krótkich włókien wędzidełka, a następnie odpowiednim ich zaszyciu. Dzięki temu wędzidełko wydłuża się oraz wzmacnia.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Zabieg z wykorzystaniem PlasmAge – najnowsza metoda zabiegu, przy użyciu plazmy medycznej, która gwarantuje minimalny uraz około zabiegowy i szybkie gojenie.

  • Poza zdecydowaną poprawą komfortu i jakości życia seksualnego, wykonanie zabiegu niesie wiele zdrowotnych korzyści:
  • zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zapalenia prącia,
  • – zminimalizowanie ryzyka wystąpienia urazu,
  • ograniczenie rozwoju mikroorganizmów,
  • zmniejszenie ryzyka przeniesienia zakażenia na partnerkę/partnera seksualnego.

W Best-Med dysponujemy eksperckim zespołem medycznym lekarzy urologów, w którego skład wchodzą:

Doktor Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.


Doktor odbył wieloletni staż na stanowisku starszego asystenta naukowego w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie oraz w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej CSK MSWiA w Warszawie. Ordynator Oddziału Zabiegowego W Szpitalu Damiana.

Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Doktor Wiśniewski zajmuje się również: małoinwazyjną plastyką wędzidełka plazmą medyczną, leczeniem stulejki nowoczesną metodą z użyciem anastomatu, usuwaniem grudek perlistych.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Doktor Sylwia Bender jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczestniczy w licznych kongresach międzynarodowych i krajowych z zakresu urologii.

Na co dzień pracuje w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej w Warszawie, gdzie konsultuje, operuje i prowadzi zajęcia ze studentami.

Specjalizuje się w operacjach endoskopowych i laparoskopowych likwidujących m.in. kamicę układu moczowego, rozrost gruczołu krokowego, żylaki powrózka nasiennego oraz wykonuje nowoczesne zabiegi leczenia stulejki.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

W Centrum Medycznym Best-Med, zdajemy sobie sprawę, jak skrępowany może być mężczyzna w trakcie wizyty lekarskiej u urologa…

Dlatego krok po kroku, opowiemy Ci, jak będzie przebiegała wizyta:

  • Dzwonisz na rejestrację lub umawiasz wizytę przez specjalnie dedykowanego maila: [email protected]
  • Wybierasz telekonsultacje z doktorem lub umawiasz się na konsultacje, w trakcie której uzgadniacie szczegóły zabiegu,
  • Dokonujesz płatności przelewem na numer konta wysłany mailem. Możesz również dokonać płatności w placówce – opcje przelewu, przygotowaliśmy dla Twojego komfortu,
  • Mailem lub telefonicznie podajemy termin wizyty. Jeżeli wybierasz opcję płatności przelewem, zostaniesz mailowo poinformowany o terminie i godzinie zabiegu. Wystarczy, że przyjdziesz z potwierdzeniem przelewu i usiądziesz o wskazanej godzinie pod gabinetem. Doktor Cię zaprosi na zabieg, a Ty nie będziesz musiał zgłaszać się do rejestracji.
  • Doktor poprosi Cię do gabinetu
  • Zabieg odbywa się bez udziału pielęgniarki
  • Doktor Cię znieczuli i wykona zabieg powiększenia wędzidełka

Nasze dotychczasowe doświadczenie z zabiegów wydłużania wędzidełka:

  1. Zadowoleni pacjenci 100%
  2. Bezpieczeństwo * 98%
  3. Poprawa samooceny 100%

* 2% ryzyko, obejmuje nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich po zabiegu. Stosowanie się do zaleceń lekarskich minimalizuje ryzyko działań niepożądanych.

– przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni od daty wykonania usługi lub

– w korzystnych ratach

Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609-505-600 lub poprzez formularz.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

W naszym Centrum Medycznym przeprowadzamy zabieg wydłużania wędzidełka. Zanim opiszemy, jak on wygląda, najpierw przybliżymy problem, jakim jest zbyt krótkie wędzidełko u mężczyzn.:

Wędzidełko napletkowe (łac. frenulum preputi) jest pasmem łącznotkankowym. Łączy ono żołądź prącia z napletkiem.

Dzięki niemu napletek może zsuwać się poza rowek zażołędny, a do tego dochodzi między innymi podczas wzwodu prącia (przy stosunku).

Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, co staje się przyczyną bólu w obrębie członka. W skrajnych przypadkach zbyt krótkie wędzidełko uniemożliwia współżycie.

Prawidłowa budowa wędzidełka (w tym jego odpowiednia długość) sprawia, że napletek bez problemu zsuwa się za rowek zażołędny, zarówno w czasie spoczynku, jak i w czasie wzwodu prącia.

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną lub wtórną. Wtórne skrócenie wędzidełka bardzo często jest skutkiem przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia.

Jeśli chodzi o wrodzone skrócenie wędzidełka lub jego niewielką elastyczność, dochodzi do bolesnego pociągania żołędzi w czasie wzwodu i stosunku. Może to spowodować naderwanie wędzidełka lub nawet przerwanie jego ciągłości.

Zbyt krótkie wędzidełko powoduje także trudności w utrzymaniu higieny prącia i może powodować nawracające stany zapalne i infekcje.

Zerwane wędzidełko wiąże się z silnym bólem. Jeśli już dojdzie do jego zerwania, należy powstrzymać się od zbliżeń z partnerką do czasu, aż rana się zagoi. Zaleca się utrzymywanie penisa w czystości i delikatne odsuwanie napletka podczas prysznica.

Czynności te wykonywane systematycznie sprawią, że napletek stopniowo ulegnie rozciągnięciu. Nie rekomendujemy stosowania maści przyspieszających gojenie.
Do uszkodzenia wędzidełka często dochodzi w wyniku urazów.

Aby uniknąć bólu i bliznowacenia, trzeba wykonać plastykę wędzidełka, która ma na celu jego wydłużenie.

Pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem, zwykle odczuwają ból w obrębie członka. Jest on związany z pociąganiem napletka, który nie może być całkowicie odprowadzony.

Bolesność zwykle pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do wzwodu prącia. U wielu mężczyzn ból członka jest tak dotkliwy, że rezygnują ze współżycia.

To z kolei może powodować to dyskomfort psychiczny związany z obawą, że partnerka nie zrozumie problemu.

Nawracające stany zapalne, infekcje oraz problemy z utrzymaniem higieny prącia mogą wynikać także ze zbyt krótkiego wędzidełka.

Jeśli wędzidełko jest zbliznowaciałe, istnieje duże ryzyko, że zostanie przerwane. Kiedy tak się dzieje, pacjent odczuwa bardzo silny ból oraz pieczenie.

Często wyżej opisanym objawom towarzyszy mocne krwawienie (ustępuje najczęściej po uciśnięciu rany).
Wszystkie powyższe mogę doprowadzić do zaburzeń nastroju, spadku samooceny i innych zaburzeń o podłożu psychologicznym.

Do najczęstszych objawów psychologicznych u pacjentów z krótkim wędzidełkiem należą:

  • zaburzenia snu
  • agresywne zachowanie
  • obniżony nastrój
  • depresja
You might be interested:  Cellulit wodny – przyczyny, objawy, leczenie

Kiedy pacjent zauważy pierwsze objawy zbyt krótkiego wędzidełka, powinien jak najszybciej udać się do lekarza urologa. Nieleczona wada może spowodować jego pęknięcie, zerwanie, przez co dojdzie do bliznowacenia i nierzadko nieprawidłowego zrostu. Taki stan będzie skutkował jeszcze większym skróceniem wędzidełka i coraz dotkliwszym bólem.

Bardzo ważna jest także profilaktyka. Polega ona na zapobieganiu stanom zapalnym w obrębie członka, gdyż to one najczęściej są przyczyną zbliznowacenia i skracania się wędzidełka. Codzienna dbałość o higienę okolic intymnych ma tu ogromne znaczenie.

Jeśli wędzidełko jest bardzo krótkie i zniszczone, konieczny będzie zabieg chirurgiczny polegający na jego wydłużeniu lub całkowitym usunięciu. Na to ostatnie lekarz urolog decyduje się tylko w skrajnych przypadkach. Dość popularna jest plastyka wędzidełka, którą wykonuje się także, kiedy jest ono naderwane.

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabieg wydłużania wędzidełka. Przeprowadza go dr Sylwia Bender oraz dr Tomasz Wiśniewski, wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Zabieg wykonujemy przy wykorzystaniu najnowszych metod. Między innymi przy użyciu plazmy medycznej Plasmage, która gwarantuje minimalny uraz okołozabiegowy i szybkie gojenie.

Wskazaniem do wykonania zabiegu wydłużania wędzidełka jest wędzidełko zbyt krótkie, naderwane lub zerwane. Nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia – można zlecić go pacjentom w każdym wieku.

Do zabiegu wydłużania wędzidełka prącia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Niektórym pacjentom zaleca się, aby nie spożywali pokarmów na 5-8 godzin przed planowanym zabiegiem.

Plastyka krótkiego wędzidełka nazywana jest także fenuloplastyką. Zabieg mający na celu wydłużenie wędzidełka prącia polega na nacięciu jego zbyt krótkich włókien, a następnie na odpowiednim ich zaszyciu.

Dzięki temu naderwane wędzidełko wydłuża się oraz wzmacnia. Zazwyczaj ta „mała operacja” przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, ale czasami stosuje się też znieczulenie ogólne. Sam zabieg trwa od 15 do 20 minut.

Najczęściej wykonuje się go w trybie ambulatoryjnym, więc nie wymaga pobytu w szpitalu.

Rekonwalescencja po zabiegu wydłużania wędzidełka nie trwa długo. Zazwyczaj wszystko goi się w ciągu tygodnia. Zaleca się jednak, aby:

  • przestrzegać zasad higieny miejsc intymnych,
  • codzienne delikatnie odprowadzać napletek,
  • powstrzymywać się od kontaktów płciowych przez 4-5 tygodni,
  • stosować zlecone przez urologa leki (czasem są to antybiotyki, które pacjent zażywa przez kilka dni).

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy wyżej opisany zabieg w sposób bezstresowy dla pacjenta. Wiemy, że często wada, jaką jest zbyt krótkie wędzidełko, powoduje nie tylko ból, ale też dyskomfort psychiczny.

Dbamy o dobre samopoczucie  naszych klientów, stosujemy znieczulenie miejscowe, ale także ogólne. Dzięki naszym zaleceniom pacjent może w spokoju odbyć rekonwalescencję. Po wspomnianym zabiegu nie występują powikłania.

  • wizytę możesz umówić pod numerem telefonu 22 628 62 81, 609 505 600,
    lub anonimowym adresem mailowym [email protected]
  • Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu 726999960,
    Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące wydłużania wędzidełka
  • we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Plastyka krótkiego wędzidełka –

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Zabieg plastyki krótkiego wędzidełka

Wędzidełko jest to umiejscowiony na spodniej części prącia fragment skóry łączący żołądź z napletkiem. W sytuacji fizjologicznej wędzidełko umożliwia ściągnięcie napletka za żołądź, zarówno w stanie spoczynku jak i we wzwodzie. W przypadku występowania zbyt krótkiego wędzidełka mężczyzna może odczuwać ból i dyskomfort podczas stosunku seksualnego. W skrajnych przypadkach może dojść do jego naderwania lub zerwania, które skutkują krwawieniem i silnym bólem. Czasem zbyt krótkie wędzidełko powoduje zaciąganie szczytu żołędzi w dół, co może powodować dyskomfort estetyczny.

Zmiana dostrzegalna jest natychmiast po zabiegu, jednak ostateczny efekt następuje po około 2 tygodniach.

  • krótkie wędzidełko powodujące dyskomfort podczas stosunku seksualnego,
  • krótkie wędzidełko skutkujące dyskomfortem estetycznym.
  • skłonność do krwawień,
  • infekcje,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (przeciwwskazanie względne).

Plastyka krótkiego wędzidełka w liczbach Zabieg plastyki wędzidełka gwarantuje trwały efekt.Plastyka wędzidełka to zabieg jednorazowy, który zapewnia trwały efekt estetyczny.
90% pacjentów poleciłoby zabieg swoim znajomym.Profesjonalnie przeprowadzony zabieg w warunkach sterylnych gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

  • W pierwszych kilku dniach po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie z miejsca operowanego, dlatego zalecane jest stosowanie jałowych opatrunków wkładanych do obcisłej bielizny. Okolica operowana może być zaczerwieniona, zasiniona, obrzęknięta. Przez ok. 2 tygodnie (czasem dłużej, zależnie od indywidualnych czynników) należy wstrzymać się od aktywności seksualnej. Lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń po zabiegu i udzieli dokładnych wskazówek dotyczących postępowania pozabiegowego.

Zabieg był praktycznie bezbolesny, a efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

– Wojciech z Warszawy

plastyka/wycięcie krótkiego więdzidełkaod 900 zł

Jaki jest przebieg zabiegu?

Podczas kwalifikacji do zabiegu należy zgłosić ewentualne przyjmowanie jakichkolwiek leków, w szczególności zmieniających krzepliwość krwi oraz stwierdzone zaburzenia krzepnięcia i uczulenia na leki.

Lekarz ustala wraz z pacjentem dokładny plan zabiegowy.

W znieczuleniu miejscowym, po uprzednim odkażeniu miejsca operowanego, lekarz rozcina wędzidełko za pomocą lasera CO2. Zastosowanie noża laserowego skraca czas trwania zabiegu oraz zmniejsza ryzyko krwawienia i konieczności zakładania szwów.

Użycie techniki laserowej znacząco skraca przebieg rekonwalescencji oraz zapewnia mniejsze dolegliwości pozabiegowe. Cała procedura, wraz ze znieczuleniem, trwa około 20 minut. Zastosowanie znieczulenia w postaci maści ogranicza urazowość zbiegu oraz nieprzyjemne odczucia z nim związane.

Czasem może jednak zajść konieczność założenia pojedynczych, rozpuszczalnych, miękkich szwów.

Lekarz ocenia efekty pozabiegowe oraz ustala termin ewentualnej wizyty kontrolnej.

Plastyka chirurgiczna wędzidełka (frenuloplastyka) – Klinika Medycyny Estetycznej BIENKOWSCYCLINIC – Zapraszamy Bydgoszcz i Częstochowa

Wędzidełko prącia jest trójkątnym, cienkim fałdem skóry, łączącym napletek z żołędzią prącia. Znajduje się na brzusznej powierzchni penisa. Fizjologicznie osiąga taką długość, która umożliwia swobodne zsunięcie napletka przy pełnym wzwodzie i nie powoduje zgięcia żołędzi prącia w kierunku brzusznym.

 Zbyt krótkie wędzidełko napletka spowodowane może być wadą wrodzoną lub skróceniem na skutek przebytych urazów lub infekcji prącia .

Zbyt krótkie wędzidełko powoduje trudności podczas zsuwania napletka z żołędzi, co może powodować ból podczas stosunków płciowych oraz brzuszne skrzywienie żołędzii w trakcie wzwodu.

W czasie stosunku, krótkie wędzidełko napletka prowadzi często do jego naderwania lub całkowitego zerwania co skutkuje krwawieniem i bólem.

Wielokrotne naderwania wędzidełka i samoistne gojenie prowadzą do  jego zbliznowacenia i nasilenia dolegliwości.

JAK WYGLĄDA ZABIEG

Zabieg plastyki krótkiego wędzidełka napletka (frenuloplastyka) jest krótką, bezpieczną procedurą, która poprawia funkcjonalności i estetyki prącia.

Cała procedura przeprowadzana jest w Bieńkowscy Clinic®  w znieczuleniu miejscowym, a tuż po zabiegu pacjent może udać się bezpiecznie do domu.

 W trakcie zabiegu chirurg dokonuje nacięcia wędzidełka i jego plastykę polegająca na odpowiednim zeszyciu brzegów rany, w taki sposób aby wędzidełko uległo wydłużeniu. W trakcie zabiegu stosuje się szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

ZALECENIA PO ZABIEGU

Rana zazwyczaj goi się w przeciągu tygodnia. W tym czasie pacjentowi zaleca się o zachowanie szczególnej higieny oraz pielęgnacji rany – codzienne zsuwanie napletka przemywanie rany płynem odkażającym i zabezpieczenie maścią.

W okresie pooperacyjnym pacjent zobowiązany jest do regularnej wymiany opatrunku i odkażania okolicy pozabiegowej, zgodnie z zaleceniami lekarza. Pacjent pozostaje pod stałą kontrolą telefoniczną, a po 2-3 dniach od zabiegu jest także poddawany kontroli w Klinice, celem oceny postępów gojenia. 

You might be interested:  Drętwienie języka – co oznacza mrowienie języka?

Po zabiegu należy przez okres 3-4 tygodni zaprzestać współżycia, gdyż mogłoby się to wiązać z dyskomfortem i/lub zaburzeniem gojenia i podrażnieniem rany.

PRZECIWWSKAZANIA

  • choroby zapalne narządów płciowych lub pachwin

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

FORMY FINANSOWANIA

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.

Zabieg krótkiego wędzidełka

Wędzidełko napletkowe to fałd skóry umiejscowiony pomiędzy spodnią częścią żołędzi penisa a napletkiem. W przypadku zbyt krótkiego wędzidełka występują trudności podczas zsuwania napletka z żołędzi, co objawia się bólem mogącym powodować dyskomfort podczas odbywania stosunków płciowych.

Forsowanie krótkiego wędzidełka może się skończyć jego naderwaniem, czego objawem, ze względu na silne ukrwienie okolic intymnych, silne krwawienie. W leczeniu krótkiego wędzidełka wykorzystywana jest jego plastyka.

Zabieg ten często mylony jest z plastyką napletka wykonywaną u pacjentów z problemem stulejki, jednak trzeba zaznaczyć, że są to dwa odrębne zabiegi.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Czym jest plastyka wędzidełka?

Frenuloplastyka, czyli plastyka wędzidełka to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

W trakcie jego wykonywania specjalista urolog znieczula okolicę wędzidełka za pomocą zastrzyku z 1% lignocainą. Po znieczuleniu wykonywane jest poprzeczne nacięcie wędzidełka oraz jego plastyka.

Po skończonym zabiegu lekarz zakłada wchłanialne szwy, które samoistnie rozpuszczą się w trakcie kilku tygodni.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg korekcji krótkiego wędzidełka jest prostą procedurą wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Najważniejszym etapem przygotowawczym jest kwalifikacja pacjenta do wykonania zabiegu przez lekarza urologa. Ze strony pacjenta przed zabiegiem nie są wymagane żadne przygotowania.

Zalecenia po korekcji krótkiego wędzidełka

Z oczywistych względów po wykonaniu plastyki wędzidełka od pacjenta wymagana jest 4-5 tygodniowa abstynencja seksualna, aż do całkowitego zagojenia się rany pooperacyjnej.

Po zabiegu mogą pojawiać się niewielkie krwawienia (szczególnie w trakcie wzwodu), ale w przypadku niewielkich krwawień wystarczy uciśnięcie krwawiącej okolicy jałowym gazikiem na kilka lub kilkanaście minut.

W przypadku wystąpienia wysięku ropnego, obrzęku okolic wędzidełka, należy natychmiast zgłosić się do urologa.

Po zabiegu wskazana jest odpowiednia higiena okolic intymnych, łącznie z codziennym odciąganiem napletka i przemywaniu operowanego miejsca wodą z dodatkiem mydła przeciwbakteryjnego. Można stosować również roztwór rumianku. Przez kilka dni po zabiegu często zalecaną przez lekarzy czynnością jest stosowanie maści z antybiotykiem na operowanej okolicy.

Zabieg stulejki

Stulejka to schorzenie, polegające na zwężeniu napletka, które utrudnia lub uniemożliwia jego zsunięcie poza żołądź penisa. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się zabieg stulejki, który również można wykonać w naszym gabinecie medycyny estetycznej.

Umów się na wizytę

Krótkie wędzidełko napletkowe – na czym polega problem?

Wędzidełko napletkowe to cieniutki, niewielki kawałek tkanki, który łączy żołądź penisa z napletkiem. Zazwyczaj długość wędzidełka pozwala mężczyźnie na całkowite, swobodne odciągniecie napletka z żołędzi, zdarza się jednak, że wędzidełko napletkowe jest za krótkie i podczas odciągania napletka pojawiać się może ból i dyskomfort.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Krótkie wędzidełko napletkowe – jakie mogą być konsekwencje?

Krótkie wędzidełko napletkowe to wada anatomiczna, która jest wrodzona. To znaczy, że defekt ten jest od urodzenia. Natomiast najczęściej zauważany jest dopiero u chłopców w wieku dojrzewania. Problem ten jest dość poważny, ponieważ zazwyczaj wymaga operacji chirurgicznej.

Może też powodować duży dyskomfort mężczyzny w życiu codziennym oraz szczególnie w życiu intymnym. Ze względu na krótkie wędzidełko napletkowe mężczyzna często odczuwa silny ból podczas współżycia seksualnego, zdarza się nawet, że wędzidełko może zostać naderwane. W takich przypadkach konieczna jak najszybsza interwencja lekarza.

Mężczyzna, który doświadczył takiego zdarzania powinien jak najszybciej zgłosić się do urologa, chirurga lub do szpitala na ostry dyżur, jeżeli krwawienie samoistnie nie ustąpi w krótkim czasie. Naderwane lub pęknięte wędzidełko napletkowe będzie zrastać się nieprawidłowo, mogą też pojawić się blizny.

Dlatego w przypadku uszkodzenia wędzidełka, konieczna jest interwencja lekarska. W takich przypadkach najlepiej przeprowadzić operację plastyki wędzidełka.

Krótkie wędzidełko napletkowe – na czym polega zabieg jego plastyki?

W przypadku, kiedy wędzidełko napletkowe jest za krótkie, lekarze urolodzy zalecają przeprowadzenie operacji plastyki wędzidełka, inaczej nazywanej frenuloplastyką.

Jest to zabieg mający na celu wydłużenie wędzidełka.

Plastyka wędzidełka to nieskomplikowana procedura chirurgiczna, która wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych, to oznacza, że Pacjent, który poddaje się temu zabiegowi, nie wymaga hospitalizacji.

Podczas zabiegu chirurg nacina wędzidełko, następnie zszywa je w odpowiedni sposób, dzięki czemu wędzidełko napletkowe wydłuża się i wzmacnia. Zabieg jest dość krótki i mężczyzna po wykonaniu plastyki może zostać wypisany do domu.

Plastyka wędzidełka wymaga natomiast kilkutygodniowej rekonwalescencji, podczas której przez okres około 3-4 tygodni mężczyzna powinien powstrzymać się od współżycia oraz powinien szczególnie zadbać o higienę intymną.

Zabieg jest bardzo skuteczny i zazwyczaj zupełnie bez powikłań, natomiast jak każda operacja chirurgiczna, nie jest pozbawiony jakiegokolwiek ryzyka, dlatego tak ważne jest aby został wykonany przez specjalistę w tym zakresie. Plastyka wędzidełka może być wykonana u mężczyzn w każdym wieku.

Plastyka krótkiego wędzidełka

Plastyka krótkiego wędzidełka to zabieg przeprowadzany w ramach chirurgii jednego dnia. Wędzidełko to trójkątny fałd skóry zlokalizowany między napletkiem a brzuszną powierzchnią żołędzi.

Występowanie krótkiego wędzidełka napletka często jest związane z wadami wrodzonymi, w przypadku których dolegliwość ta jest obecna już u niemowląt, ale zazwyczaj pojawia się na skutek stanów zapalnych lub przebytych urazów.

Ich konsekwencją jest powstanie blizn i skrócenie wędzidełka, a także brzuszne skrzywienie prącia.

Głównym objawem klinicznym, pojawiającym się u zdecydowanej większości Pacjentów, są dolegliwości bólowe występujące w obrębie penisa. Są one związane z naciąganiem napletka, którego nie da się całkowicie odprowadzić.

Najczęściej występują w momencie wzwodu, co w przypadku nieleczenia często prowadzi do ograniczenia lub całkowitej rezygnacji ze współżycia płciowego. Mężczyźni czują się często skrępowani, a dodatkowo obawiają się mówienia partnerce o swoim problemie.

Taka sytuacja tylko pogłębia dystans i może mieć nieodwracalny wpływ na relację. W związku z tym obserwuje się u Pacjentów dodatkowe, współtowarzyszące dolegliwości, takie jak:

  • problemy ze snem,
  • pogorszenie nastroju,
  • skłonność do nerwic,
  • zwiększony poziom agresji.

Warto również wiedzieć, że w przypadku silnego zbliznowacenia wędzidełka istnieje prawdopodobieństwa jego zerwania, które objawia się silnym krwawieniem oraz bólem i pieczeniem.

Z tego względu w przypadku zauważenia u siebie tej dolegliwości należy jak najszybciej udać się na konsultację urologiczną. Podczas wizyty lekarz ocenia stan wędzidełka i wdraża odpowiednie leczenie.

W zależności od skali problemu może to być całkowite usunięcie wędzidełka lub jego plastyka.

Zabieg frenuloplastyki, czyli plastyka krótkiego wędzidełka, polega na nacięciu zbyt krótkich włókien oraz zszyciu ich w specjalny sposób, tak aby dzięki temu uległo ono wzmocnieniu oraz wydłużeniu.

Wykorzystuje się przy tym wchłanialne szwy, dzięki czemu nie jest konieczne ich usunięcie. Zazwyczaj operację przeprowadza się w ramach tak zwanej chirurgii jednego dnia – w znieczuleniu miejscowym.

Możliwe jest także zastosowanie pełnej narkozy.

Zabieg korekty krótkiego wędzidełka wymaga stosowania się ściśle do zaleceń lekarskich, w tym przede wszystkim:

  • szczególnej dbałość o higienę miejsc intymnych – zgodnie ze wskazaniami urologa (zazwyczaj jest to codzienna toaleta bazująca na użyciu wody i szarego mydła albo łagodzących naparów z rumianku),
  • bardzo delikatne codzienne odprowadzanie napletka,
  • stosowanie medykamentów zaleconych przez specjalistę (mogą to być antybiotyki przepisane na okres kilku dni)
  • powstrzymanie się od wszelkich kontaktów płciowych, aby rana pooperacyjna mogła się bezproblemowo wygoić (zazwyczaj trwa to około miesiąca).
You might be interested:  Dur brzuszny – zakażenie, objawy, leczenie i szczepionka

Przestrzeganie wymienionych zaleceń jest gwarancją skuteczności przeprowadzonego zabiegu.

Zapraszamy serdecznie na konsultacje naszych specjalistów: 18 264 40 00

Korekta krótkiego wędzidełka metodą chirurgii plastycznej (frenuloplastyka)

  • Odczuwasz przykry ból podczas stosunku?
  • Zauważyłeś niepokojące krwawienie z prącia?
  • A może ból jest tak dokuczliwy, że uniemożliwia współżycie?

Nie musisz już rezygnować z seksu z powodu uciążliwego bólu prącia. Pomożemy Ci pozbyć się tej przykrej dolegliwości w łagodny, bezpieczny i trwały sposób, a Ty odzyskasz satysfakcję z życia seksualnego.

Bezbolesny zabieg, rozpuszczalne szwy, metoda mikrochirurgiczna.

„Każdy pacjent jest wyjątkowy. Bez wyjątku.” – dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek

Wędzidełko prącia to cienki fałd skóry o trójkątnym kształcie łączący napletek z żołędzią. Prawidłowo zbudowane umożliwia swobodne wyprowadzenie napletka z żołędzi. Natomiast zbyt krótkie powoduje wiele przykrych dolegliwości, które mogą znacząco wpływać na życie pacjenta.

Zbyt krótkie wędzidełko to jedno z najczęściej występujących nieprawidłowości w budowie anatomicznej prącia. Może występować jako wada wrodzona, lub nabyta, np. w przypadku przebytych urazów, czy stanów zapalnych prącia.

Towarzyszy temu dokuczliwy ból, krwawienie, pieczenie, przy czym dolegliwości bólowe nasilają się głównie wtedy, gdy penis znajduje się w stanie wzwodu.

Zbyt krótkie wędzidełko sprawia, że podczas erekcji odczuwane jest wyraźne szarpnięcie, co wywołuje ból, który z kolei prowadzi do tego, że mężczyźni ograniczają, lub całkowicie rezygnują z odbywania stosunków płciowych.

Wiemy, że może mieć to duży wpływ na Twoje samopoczucie, szczególnie, że ból pojawia się w sytuacji intymnej. Niektórzy pacjenci bardzo się tego wstydzą, są zmieszani, nie chcą ośmieszyć się przed partnerkami.

Tymczasem wystarczy krótki zabieg, by dolegliwości bólowe całkowicie ustąpiły, bez szkody dla odczuwanych podczas stosunku doznań. Przeprowadzany przez nas zabieg plastyki krótkiego wędzidełka nie wpływa negatywnie na jakość erekcji, ani odczuwanych bodźców w czasie stosunków płciowych.

Jeśli zauważyłeś u siebie podobne dolegliwości, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem urologiem, by jak najszybciej zdiagnozować Twój problem. Nieleczone wędzidełko może po prostu pęknąć, co doprowadzi do jego nieregularnego zbliznowacenia, lub nieprawidłowego zrostu, a to z kolei prowadzi do nasilenia dolegliwości bólowych.

Na czym polega plastyka wędzidełka?

Zabieg korekty wędzidełka jest zabiegiem operacyjnym, całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Stosowana przez nas metoda mikrochirurgiczna pozwala na trwałe wydłużenie wędzidełka. Znieczulenie podawane jest bezpośrednio mikroigłą w napletek, przy użyciu specjalnego leku przeciwbólowego.

Następnie wędzidełko jest nacinane i odpowiednio zszywane, w taki sposób, by powstała blizna imitowała wędzidełko.

Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu jednorazowych narzędzi, co definitywnie eliminuje ryzyko zakażeń podczas operacji, a więc gwarantuje całkowite bezpieczeństwo pod warunkiem stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Przeprowadzany jest w doskonale wyposażonym, klimatyzowanym gabinecie zabiegowym, przy użyciu nowoczesnych sprzętów pozwalających na bezpieczne i profesjonalne wykonanie zabiegów. Założone szwy są w całości rozpuszczalne, nie trzeba więc ich zdejmować, czyli nie ma dodatkowego bólu z tym związanego.

Plastyka krótkiego wędzidełka jest zabiegiem krótkim, trwającym około 30 minut. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego, powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy, jednak aktywność seksualna zalecana jest nie wcześniej niż po około 4 tygodniach.

Ma to związek z gojeniem się rany i nienarażaniem jej na niepotrzebne infekcje, dlatego wskazana jest również szczególna dbałość o higienę intymną. Po zabiegu przechodzisz do sali pozabiegowej, gdzie przez ok. godzinę pozostajesz pod fachową opieką personelu, co podniesie Twój komfort i zniweluje ryzyko wystąpienia komplikacji.

Masz w tym czasie nieograniczony dostęp do Internetu z szybkim łączem i TV.

Pełną listę zaleceń otrzymasz bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu.

Kto przeprowadza zabieg?

Lekarzem przeprowadzającym zabieg jest dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek. To najwyższej klasy specjalista z ogromną praktyką urologiczną.

Swoje doświadczenie zdobywał szkoląc się i pracując przez wiele lat w najbardziej prestiżowych ośrodkach w Stanach i w Europie: Harvard Medical School, Boston University w USA, Cork University Hospital oraz Mercy University Hospital w Irlandii.

Obecnie jest adiunktem w Katedrze i Klinice Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie.

Laureat licznych międzynarodowych nagród i wyróżnień, stypendysta The European Urological Scholarship Programme (EUSP) i American Austrian Foundation oraz Open Medical Institute.

Aktywnie zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną, prowadzi działalność naukową oraz badania kliniczne. Autor dwóch książek, 6 rozdziałów w różnych podręcznikach, ponad 60 prac publikowanych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych. A przede wszystkim człowiek wykonujący swoją pracę z pasją i wyjątkowym podejściem do pacjenta w najwyższych, światowych standardach.

LASEROWA PLASTYKA KRÓTKIEGO WĘDZIDEŁKA PRĄCIA / WYDŁUŻENIE WĘDZIDEŁKA – FRENULOPLASTYKA | Centrum Medyczne Magnolia

Wędzidełko napletka to podłużny, trójkątny fałd skóry znajdujący się między spodnią powierzchnią żołędzi, a napletkiem. Jeśli jest ono prawidłowo rozwinięte, daje możliwość swobodnego odprowadzenia napletka z żołędzi.

Sytuacja komplikuje się u pacjentów ze zbyt krótkim wędzidełkiem, którego przyczyną może być wada wrodzona, urazy, stany zapalne, które w efekcie prowadzą do zbliznowacenia, a następnie związanego z tym skrócenia wędzidełka.

  • WSKAZANIA
  • ból w obrębie penisa
    ból podczas wzwodu
  • ból podczas współżycia

Krótkie wędzidełko to w brew pozorom, problem dość często spotykany.

Dlatego jeśli zauważysz u siebie, dolegliwości mogące sugerować jego występowanie, to nie należy się wstydzić i liczyć na to, że “samo przejdzie”, tylko trzeba udać się do lekarza specjalizującego się w zakresie urologii.

Jest to niezwykle istotne, ponieważ nieleczone może skończyć się pęknięciem wędzidełka, po którym dojdzie do jego ponownego zbliznowacenia lub nieprawidłowego zrostu, w związku z czym będzie ono jeszcze krótsze, a dolegliwości bólowe coraz bardziej nasilone i uporczywe.

W naszym Centrum proponujemy najmniej inwazyjny zabieg plastyki krótkiego wędzidełka laserem frakcyjnym CO2.

Bezszwowa metoda laserowa pozwala na wykonanie zabiegu w prosty i przyjazny dla pacjenta sposób – bez krwi, bez kontaktu narzędzia z ciałem, bez zakażeń wirusami i bakteriami.

Tkanka po zabiegu goi się bardzo szybko, a blizna zazwyczaj jest tak mała, że po okresie rekonwalescencji staje się właściwie niewidoczna.

Po szczegółowym wywiadzie z pacjentem i wykluczeniu przeciwwskazań lekarz znieczula miejsce zabiegowe maścią z lidokainą. W niektórych przypadkach, konieczne jest znieczulenie miejscowe poprzez iniekcję.

Laserowe, bardzo precyzyjne usunięcie nadmiernego fałdu skóry trwa około 15 – 20 min. Rekonwalescencja jest stosunkowo krótka – ok. 2 tygodni w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Po tygodniu zalecana jest kontrola.

  •  stany zapalne okolicy zabiegowej
  •  antybiotykoterapia
  •  występowanie uczulenia na leki znieczulające
  •  ogólny zły stan pacjenta
  •  przyjmowanie leków rozrzedzających krew

Szczególnie zaleca się dbałość o higienę miejsc intymnych – konieczna jest codzienna toaleta okolicy, w której przeprowadzona była operacja; rekomenduje się używanie do tego celu wody z szarym mydłem lub naparu z ziela rumianku.

Codzienne, bardzo delikatne odprowadzanie napletka.

Powstrzymanie się od wszelkich kontaktów płciowych przez okres 4 do 5 tygodni po zabiegu – ma to na celu zapobieganie zbyt wczesnemu i nadmiernie mocnemu naciąganiu wędzidełka, co sprzyja dobremu wygojeniu się rany.

Cena  od 1200 zł

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *