Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować i jak wygląda wybielanie zębów laserem?

Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować i jak wygląda wybielanie zębów laserem?

Według badań Centrum Implantologii i Ortodoncji w Katowicach prawie 40% pacjentów traktuje leczenie stomatologiczne jak inwestycję w siebie i w swoją karierę. Uważają, że śnieżnobiałe uzębienie może pomóc im wywołać dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej bądź randce. Między innymi właśnie z tego powodu laserowemu wybielaniu zębów poddaje się coraz więcej Polaków.

Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować i jak wygląda wybielanie zębów laserem?

Z każdej reklamy uśmiechają się do nas aktorzy posiadający śnieżnobiałe zęby. Białe uzębienie dodaje atrakcyjności, ujmuje lat, jest oznaką zdrowia i zadbania, dlatego coraz większą popularnością cieszą się zabiegi profesjonalnego wybielania zębów.

Nowoczesne systemy laserowe zapewniają szybki i skuteczny efekt wybielenia o co najmniej kilka stopni. Według dr Mervyn Druian z London Tooth-Whitening Centre, dzięki laserom można rozjaśnić szkliwo nawet o 11 odcieni. Z kolei zaś według badań przeprowadzonych w 2010 r.

przez Harris Interactive, portal będący największą platformą sondażową w Stanach Zjednoczonych, 89% dorosłych osób potwierdza, że biały uśmiech sprawia dobre pierwsze wrażenie.

Wybielanie zębów laserem – jednowizytowe – znajdź klinikę

Na czym polega zabieg laserowego wybielania zębów?

Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować i jak wygląda wybielanie zębów laserem? Laserowe wybielanie zębów

Przed zabiegiem trzeba wyleczyć wszystkie zęby, w przeciwnym wypadku rodzi się ryzyko podrażnienia miazgi czynnikami chemicznymi zawartymi w preparatach wybielających, które mogą się do niej przedostać przez nieszczelne plomby bądź ubytki. Należy także oczyścić zęby z płytki nazębnej i kamienia. Ponieważ nie wybieli się sztucznych wypełnień (koron czy plomb), pacjent, który planuje poddać się zabiegom protetycznym, powinien zrobić to przed wybielaniem zębów.

Sam zabieg jest stosunkowo krótki – może trwać od 30 minut do godziny. Stomatolog najpierw nakłada specjalny żel ochraniający dziąsła, po czym utwardza go przy pomocy lampy UV. Następnie nakłada na zęby preparat wybielający i naświetla go przez około kwadrans.

W tym celu można użyć lasera diodowego bądź specjalnej lampy, np. amerykańskiego systemu Beyond. W przypadku użycia lampy zabieg trwa ok. 45-60 minut i polega na trzykrotnym nałożeniu żelu oraz naświetlaniu go lampą. Beyond wydziela niebieskie światło (tzw.

zimne światło, technologia nosi nazwę LightBridge), filtrowane przez ponad 12 tys. światłowodów i 30 warstw filtrów eliminujących promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe (UV).

W efekcie powstaje strumień zimnego światła aktywującego preparat zawierający 35% nadtlenku wodoru, dwutlenek krzemu i dodatkowe składniki wybielające. Rozjaśnienie szkliwa uzyskuje się poprzez rozpad nadtlenku wodoru na wodę i tlen.

Wybielanie zębów laserem diodowym

Zabieg z użyciem lasera diodowego może trwać krócej (ok. pół godziny). Stosowany jest w wielu klinikach z racji swojej wielofunkcyjności – przykładowo, laser Picasso może być wykorzystywany również do ablacji, wykonywania nacięć oraz koagulacji miękkich tkanek jamy ustnej.

Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować i jak wygląda wybielanie zębów laserem? Przygotowanie zębów do wybielania laserem

Popularna jest również metoda Brite Smile. Taki zabieg trwa godzinę, gdzie w trzech 20-minutowych sesjach na zęby aplikowany jest żel zawierający 15% roztwór nadtlenku wodoru. Podobnie jak w metodzie Beyond, substancje wybielające aktywuje strumień niebieskiego światła. Efektem zabiegu może być rozjaśnienie zębów nawet o 8 odcieni.

Metoda została zaakceptowana przez Food and Drug Administration (FDA), posiada także certyfikat Conformité Européenne (CE). Jeszcze jedną techniką wybielania zębów jest system Zoom.

Metoda została stworzona przez dr Billa Dorfmana z Century City Aesthetic Dentistry (Los Angeles), stomatologa wybielającego zęby takim gwiazdom ekranu jak Eva Longoria czy Jessica Simpson.

Wybielanie zębów laserem – jednowizytowe

– sprawdź ceny w 16 klinikach!

O czym warto pamiętać?

Aby zabieg laserowego wybielania zębów był skuteczny, konieczne jest zachowanie tzw. białej diety. W zależności od zaleceń lekarza może być to 48 godzin, co najmniej 3 doby po zabiegu bądź dłużej.

Odwodnione po wybielaniu zęby wchłaniają wszelkie barwniki, więc trzeba zrezygnować z kawy, mocnej herbaty, wina i wszelkiej żywności i napojów, które mogą zabarwić uzębienie, niwecząc rezultat zabiegu.

Trwałość wybielania w dużym stopniu zależy od pacjenta – jeśli ograniczy spożywanie mocno barwiących potraw, przestanie palić i będzie regularnie usuwać kamień nazębny i przebarwienia, będzie cieszył się pięknym uśmiechem dłużej.

Oceń: Ocena: 4.2/5 (opinie 201)

Wybielanie zębów – jak skutecznie i bezpiecznie usunąć przebarwienia zębów i wybielić zęby? Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów

Strona główna » Poradniki » Wybielanie zębów – jak skutecznie i bezpiecznie usunąć przebarwienia zębów i wybielić zęby? Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów.

Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować i jak wygląda wybielanie zębów laserem? dr Kinga Godzic 01.05.2020 Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować i jak wygląda wybielanie zębów laserem?

Tak jak pisaliśmy w artykule dotyczącym przebarwień zębów najlepszą maksymą jest – lepiej zapobiegać niż leczyć jednak… jeżeli już na naszych zębach powstaną osad i/lub przebarwienia zębów i chcielibyśmy przywrócić blask naszym zębom stoimy przed wyborem jaką metodę wybrać – domową czy u stomatologa.

Aby skutecznie, szybko i bezpiecznie usunąć przebarwienia z naszych zębów należy poznać ich przyczynę. W tym celu najlepiej skonsultować się z lekarzem stomatologiem i dobrać odpowiednią metodę do naszego przypadku.

 Pamiętajmy, że zawsze pierwszym etapem likwidacji przebarwień na zębach jest higienizacja, czyli dokładne oczyszczenie zębów z płytki nazębnej i osadów (wykonywane w gabinecie stomatologicznym). U wielu pacjentów już samo piaskowanie zębów oraz skaling pozwalają na uzyskanie bielszych zębów.

Sam zabieg dokładnego czyszczenia zębów i tak będzie niezbędny przed rozpoczęciem samego procesu wybielania dlatego warto go wykonać zanim zdecydujemy się na sam proces wybielania zębów .

 Dopiero, gdy okaże się, że mimo oczyszczenia powierzchniowych osadów wygląd naszych zębów pod kątem przebarwień jest niezadowalający po około dwóch tygodniach można przystąpić do zabiegu wybielania – zarówno w domu czy w gabinecie dentystycznym.

 Wszelkie zabiegi najlepiej jest wykonywać w gabinecie stomatologicznym a te możliwe do wykonywania w domu zaleca się przeprowadzać po kontrolą lub opieką lekarską, gdyż szkliwo zębów łatwo jest bezpowrotnie uszkodzić.

Uszkodzenie szkliwa może wiązać się z dolegliwymi problemami w przyszłości dlatego warto odpowiednio przygotować się do zabiegu jak również przeprowadzić go w bezpieczny sposób.Wybielanie gabinetowe będzie nie tylko bezpieczniejsze dla naszych zębów, ale także bardziej efektywne – zęby będą bielsze, a trwałość wybielania będzie dłuższa. Niestety wybielanie gabinetowe jest droższe od metod domowych. Drogą kompromisu można również połączyć metodę gabinetową z metodą domową (forma nakładkowego wybielania zębów – czyt. poniżej). 

Zanim zdecydujemy się ostatecznie na zabieg wybielania zębów musimy zadbać o zdrowie jamy ustnej – śluzówka i dziąsła powinny być w dobrej kondycji bez stanów zapalnych, zaś zęby bez próchnicy oraz bez kamienia nazębnego.

 

W kwestii wybielania zębów należy pamiętać, że zabiegów, zarówno tych w gabinecie jak i domowych, nie można powtarzać częściej niż raz w roku.

 Samo wybielanie zębów to zabieg z zakresu stomatologii estetycznej i polega on na rozjaśnieniu barwy zębów, przeważnie o kilka tonów poprzez działanie na nie odpowiednich preparatów chemicznych.

Preparaty do wybielania na ogół zawierają nadleten wodoru lub nadtlenek mocznika, które przez swoje właściwości zmieniają barwę szkliwa. W niektórych metodach wybielania zębów oddziaływanie preparatów na zęby wzmacnia się lub przyśpiesza dodatkowymi czynnikami jak stosowanie specjalnej lampy naświetlającej.

Rodzaje i metody wybielania zębów

Nakładkowe wybielanie zębówWybielanie nakładkowe to jedna z popularniejszych metod przywracania bieli zębów i tańsza od metod wybielania lampą. Łączy zazwyczaj wizyty w gabinecie wraz z samodzielnym domowym stosowaniem preparatu. Metoda ta polecana jest głównie osobom  o słabym i cienkim szkliwie, z tendencją do nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Pierwszym etapem jest tak zwany etap gabinetowy. Tylko lekarz stomatolog może podjąć decyzję, czy nakładkowe wybielanie zębów jest wskazane, bezpieczne i czy będzie skuteczne.  Etap gabinetowy polega na zbadaniu dziąseł i zębów, ocenie stanu szkliwa, usunięcia ew.

ubytków, czyszczenia i zdjęcia kamienia oraz pobraniu wycisków do wykonania specjalnej indywidualnie dopasowanej dla pacjenta nakładki. W trakcie kolejnej wizyty pacjent otrzymuje wykonane nakładki i strzykawki z żelem wybielającym.

Bardzo ważnym elementem zabiegu wybielania jest odpowiednie dobranie żelu wybielającego (ten proces wykonuje lekarz), dopasowując jego stężenie do stanu wrażliwości zębów konkretnego pacjenta. Po otrzymaniu instrukcji i zaleceń od lekarza, rozpoczyna się kolejny etap nakładkowego wybielania. 

Drugim etapem leczenia jest etap domowy. W domu przez kolejne 2-4 tygodnie pacjent sam rozprowadza żel wybielający na nakładki i zakłada je na zęby. Nakładkę stosuje się wg wskazań lekarza najczęściej na ok. 4 godziny w ciągu doby (przed snem lub na noc).

 Wybielanie nakładkowe w systemie domowym wymaga od pacjenta samodzielności, dużej dyscypliny i cierpliwości. Należy też bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza w tym do stosowania odpowiedniej diety. Należy również właściwie przechowywać żel wybielający. Tylko codzienne, systematyczne stosowanie nakładek przynosi oczekiwane rezultaty. W przypadku nakładkowej metody wybielania zębów proces likwidacji przebarwień jest stosunkowo wolny – wybielanie to proces stopniowego utleniania pod wpływem nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu. Po zdjęciu nakładek należy dokładnie umyć zęby pastą z fluorem. Warto wiedzieć, że niektórzy pacjenci zwracają uwagę na nadwrażliwość zębów po zakończeniu procesu wybielania. Dlatego stomatolodzy zalecają mycie zębów pastą przeznaczoną do zębów wrażliwych w trakcie całego procesu i co najmniej przez 2 tygodnie od ostatniej sesji wybielania. Aby metoda wybielania nakładkowego przyniosła pełną satysfakcję należy dokładnie wiedzieć, jak nakładać żel i nakładki na zęby. Pacjent przeprowadza te czynności samodzielnie w domu, opierając się na produktach i zaleceniach, uzyskanych od stomatologa.Aby przedłużyć trwałość efektów białych, wybielonych zębów należy pamiętać o dokładnej higienie jamy ustnej i odpowiedniej diecie. Przez dwa tygodnie po zakończeniu wybielania zaleca się stosowanie tzw. „białej diety”. Oznacza to, że w tym czasie powinniśmy zrezygnować z kawy, herbaty, soków owocowych i czerwonego wina. Wybielanie nakładkowe zębów  może wybielić nasze zęby o kilka odcieni jednak nie sprawdzi się przy bardzo dużych przebarwieniach tak więc przy dużych zmianach kolorystycznych przed decyzją wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem stomatologiem. 

You might be interested:  Choroby powiek – jakie objawy wskazują na chore powieki?

Laserowe wybielanie zębów/ wybielanie zębów lampą Beyond lub lampą Led

Metoda laserowego wybielania zębów pozwoli na wybielenie zębów nawet do pięciu odcieni w bardzo krótkim czasie a efekty zabiegu utrzymają się średnio do 2 lat. Sam zabieg trwa od 40 minut do 1,5 godziny i jest przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym. Jest to jednak dużo droższa metoda od wybielania nakładkowego zębów. Metoda ta pozwala na usuwanie przebarwień pojedynczych zębów lub pojedynczego łuku – wówczas koszt zabiegu jest znacznie mniejszy. Obecnie do najpopularniejszych metod laserowego wybielania zębów należą:

 Wszystkie powyższe metody wybielania zębów bazują na tej samej zasadzie. W pierwszej kolejności na dziąsła pacjenta nakładany jest żel, którego zadaniem jest ochrona przed działaniem środka wybielającego.

Po utwardzeniu żelu przez lampę UV nakładany jest preparat wybielający, którego działanie opiera się na zawartości nadtlenku wodoru. Następnie zęby są naświetlane niebieskim światłem emitowanym przez laser diodowy lub lampę Led.

W procesie naświetlania zębów laserem (lub lampą Led) dochodzi do rozpadu nadtlenku wodoru oraz wniknięcia w szkliwo i zębinę związków odpowiadających za wybielenie przebarwień na zębach.

Metoda laserowego wybielania zębów nie jest polecana osobom zmagającym się z chorobami dziąseł czy odsłoniętymi szyjkami zębów.

Poza standardowymi przeciwwskazaniami do wybielania tą metodą (takimi jak ciąża, okres karmienia piersią) należy duża liczba wypełnień zębowych jak również zażywanie leków fotoreaktywnych.

Wskazania do zabiegu laserowego wybielania tak samo jak wskazania pozabiegowe są identyczne jak w przypadku wybielania metodą nakładkową. 

Wybielanie zębów w domu (domowe metody wybielania zębów)

Istnieją też metody wybielania zębów, które możemy wykonać samodzielnie w domu za pomocą preparatów dostępnych w aptece. Nie gwarantują one jednak takiej skuteczności i przede wszystkim bezpieczeństwa, jak wybielanie profesjonalne w gabinecie stomatologicznym. Przy właściwym stosowaniu przynoszą one zazwyczaj zmianę maksymalnie od 1 do 3 odcieni. Najpopularniejsze metody domowego wybielania zębów to: wybielanie pastą, wybielanie paskami, wybielanie nakładkami, wybielanie kredką, wybielanie węglem aktywnym.Metody wybielania paskami lub nakładami do domowego użytku polegają na przyklejaniu pasków lub nałożeniu nakładek z żelem wybielającym na zęby i noszenie ich przez określony czas. Cały proces wybielania trwa zazwyczaj 7 lub 14 dni. Niestety dużą wadą jest kwestia dopasowania samych pasków czy nakładek czego skutkiem są często słabsze i nierównomierne efekty zabiegu. Wybielanie kredką jest analogiczne i polega na nakładaniu na każdy ząb środka wybielającego specjalną kredką.Najbezpieczniejszą domową metodą wybielania zębów jest zastosowanie pasty wybielającej. Ma jednak ona ogromny minus – na efekty musimy czekać nawet kilka miesięcy a dodatkowo dla osób z nadwrażliwością zębów długotrwałe stosowanie wybielającej pasty może skutkować bolesną nadwrażliwością.Nie poleca się  wybielać zębów z zastosowaniem sody oczyszczonej, soli, czy soku z cytryny, gdyż mogą one osłabiać szkliwo i przyczyniać się do rozwoju próchnicy lub nadwrażliwości zębów. 

Wybielanie licówkami / licówki maskujące

Zastosowanie licówek maskujących to najdroższa metoda wybielania zębów i polega na zastosowaniu licówek czyli zamaskowania starego zęba nowym śnieżnobiałym materiałem. Jest to metoda zastosowania zabiegu protetycznego i jako jedyna nie polega na stosowaniu preparatów chemicznych. Koszty wybielenia to koszt rekonstrukcji zębów metodą licówek. Wybielanie licówkami znajduje największych entuzjastów wśród osób chcących trwale odbudować wygląd swoich zębów, gdyż licówka zamaskuje nie tylko przebarwienia, ale też krzywiznę czy asymetrię zębów. Sam zabieg polega na przymocowaniu cienkiego płatka porcelany na zewnętrzną stronę zęba. Porcelanowe licówki maskujące sprawią, że zęby będą bielsze i bardziej estetyczne, jednak wciąż będą wyglądały naturalnie.Licówki to zastosowane cienkie płatki porcelany – ich grubość waha się od 0,2 do 1 mm – przyklejane na powierzchnię naszych obecnych zębów. Ich działanie korygujące wygląd polega na przyklejeniu jednej śnieżnobiałej licówki na każdy kolejny ząb. W ten sposób uzyskujemy piękny i równy uśmiech. Najczęściej stosowane są licówki porcelanowe. Licówki są najtrwalszą i najbardziej odporną na wszelkie uszkodzenia mechaniczne metodą rekonstrukcji i przywracania właściwego i pięknego wyglądu uzębienia. Materiał z jakiego są wykonane licówki powoduje, że na ich powierzchni nie osadza się kamień nazębny, a co za tym idzie, ulegają przebarwiebniom w bardzo małym stopniu.

Aby efekt był jak najbardziej naturalny zwykle przed zabiegiem stosuje się szlifowanie zębów. Jest to czynnik, który powoduje, że licówki są wskazane dla osób, które posiadają nie tylko przebarwienia na zębach ale również mają wskazania co do ich rekonstrukcji.

Założenie licówek to metoda wybielania idealna dla osób, które z powodu chorób czy defektów uzębienia nie mogą pozwolić sobie na inne metody wybielania.  Dotyczy to pacjentów cierpiących na choroby dziąseł, krwawienie zębów czy martwicę miazgi.

Licówki polecane są też w przypadkach występowania diastemy, do odbudowy ukruszonego zęba czy do przykrycia wypełnień przednich zębów.

Decyzję o poprawie wyglądu zębów licówkami podejmują też ci, którzy nie chcą co kilkanaście miesięcy pamiętać o wybielaniu zębów przy użyciu chemicznych środków wybielających, które mogą prowadzić do podrażnienia dziąseł i nadwrażliwości zębów. Zabieg ten zazwyczaj jest polecany osobom w mocno dojrzałym wieku.

Przeciwskazania do wybielania zębówPodstawowym warunkiem do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów przy wykorzystaniu praktycznie wszystkich metod jest zdrowie jamy ustnej – śluzówka, dziąsła i zęby powinny być w zdrowej kondycji bez stanów zapalnych czy próchnicy oraz jak również bez kamienia nazębnego.

Najczęstszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest próchnica, paradontoza czy stan zapalny dziąseł – jest to związane z właściwościami żelu wybielającego, którego działanie może wywołać silny ból i nasilić nadwrażliwość w miejscach zmienionych chorobowo.

Wybielania preparatami chemicznymi nie zaleca się także u kobiet w ciąży i karmiących lub gdy pacjent jest uczulony na substancje zawarte w środkach wybielających. 

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

 

  • ciąża i karmienie piersią
  • próchnica zębów
  • choroby przyzębia
  • paradontoza
  • stan zapalny w jamie ustnej
  • nadwrażliwość zębów
  • odsłonięte szyjki i korzenie zębowe
  • alergia na środki zawarte w żelu wybielającym
  • zabiegi chirurgiczne, które były wykonywane w ostatnim czasie
  • noszenie aparatu ortodontycznego (do 6 miesięcy po zdjęciu aparatu)
  • przyjmowanie niektórych leków (w tym leków fotoreaktywnych – wybielanie laserowe)
  • zbyt duża liczba wypełnień zębowych – dotyczy wybielania laserowego

 Jeżeli w ocenie pacjenta istnieją inne ważne czynniki jak choćby osłabienie organizmu, osłabienie układu odpornościowego, przewlekłe choroby lub długotrwałe leczenie należy również o tym poinformować lekarza stomatologa przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów.

Skutki uboczne wybielania zębów

 Czasem zdarza się tak, że pomimo zachowania właściwych środków bezpieczeństwa i zastosowania odpowiedniego procesu wybielania przez lekarza, pacjenci doświadczają pewnych skutków ubocznych wybielania.

Najczęstszym skutkiem ubocznym wybielania zębów jest  nadwrażliwość zębów oraz podrażnienie dziąseł.

Dyskomfort nadwrażliwości zębów mija najczęściej po kilku dniach, jednak jeśli towarzyszy mu silny ból lub inne objawy, warto poinformować o tym lekarza stomatologa.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Cieszące się ogromną popularnością zabiegi stomatologii estetycznej gwarantują to, o czym marzy większość pacjentów, czyli piękny i zdrowy uśmiech. Zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej osób, jest wybielanie zębów.

Czas i koszt wybielania zębów jest uzależniony od metody, którą zaleca stomatolog. Wśród popularnych sposobów na rozjaśnianie szkliwa jest metoda nakładkowa, wybielanie z użyciem lamp, a także założenie na powierzchnię zębów licówek ceramicznych.

Dowiedz się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty i na które rozwiązanie się zdecydować.

Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować i jak wygląda wybielanie zębów laserem?

Przyczyny przebarwień zębów

Przed poznaniem kosztów zabiegu z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej, warto poznać przyczyny przebarwień zębów. Przede wszystkim, o naturalnym kolorze szkliwa mogą decydować geny – wpływają one na mineralizację tkanek, wielkość oraz kształt zębów, a także ich odcień. Zdrowie i wygląd uzębienia są natomiast uzależnione od nawyków pielęgnacyjno-profilaktycznych jamy ustnej.

Istotną rolę odgrywa również dieta, ponieważ na przebarwienia szkliwa mogą wpływać naturalne barwniki występujące w kawie, herbacie, kolorowych napojach słodzonych, czerwonym winie, burakach, jagodach czy słodyczach.

Przyczyną przebarwień zębów może być również palenie wyrobów tytoniowych. Wraz z upływem czasu szkliwo naturalnie ciemnieje. Jest jednak skuteczny sposób na to, by zachować piękny i biały uśmiech.

Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak długo trwa wybielanie zębów, ile kosztuje oraz jak się do niego przygotować.

Przygotowanie do wybielania zębów

Najważniejszą zasadą przy wybielaniu jest to, by zęby pacjenta były zdrowe. Przed poddaniem się temu zabiegowi stomatologii estetycznej istotne jest właściwe przygotowanie uzębienia. Wśród zabiegów przygotowujących szkliwo do rozjaśnienia wyróżnia się:

  • skaling,
  • piaskowanie,
  • fluoryzację.

Jedną z powszechnie stosowanych technik jest skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Koszt takiego zabiegu wynosi od 120 do 150 zł. Właściwe przygotowanie jest możliwe również dzięki piaskowaniu.

To metoda polegająca na usunięciu osadów nazębnych. Zabieg piaskowania kosztuje ok. 120 zł. Kolejnym etapem zabiegu higienizacji jest fluoryzacja, która zabezpiecza zęby przed nadwrażliwością.

Cena tej usługi wynosi 50 zł przy fluoryzacji pianką, 100 zł przy aplikacji lakieru.

Poszczególne metody tego zabiegu wymagają również rozplanowania jadłospisu i przestrzegania tzw. białej diety (w przypadku wybielania zębów u dentysty z użyciem lasera, nakładek lub wybielania lampą).

W trakcie stosowania się do takiej diety najlepiej unikać czerwonego mięsa, kolorowych warzyw, czekolady, owoców, barwiących przypraw, jak np. curry czy kurkuma, kawy i herbaty oraz alkoholu i papierosów.

Warto natomiast wybierać nabiał, ryby i owoce morza, banany, jasne warzywa i przetwory, białe pieczywo oraz sosy na bazie jogurtów czy śmietany.

You might be interested:  Jakie są najlepsze sposoby na wrastające włoski? jaki krem wybrać?

Wybielanie zębów u dentysty: cena i czas

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. Koszt zawsze uzależniony jest od indywidualnych zaleceń stomatologa, a także zastosowanej metody, materiałów i produktów wybielających. Całkowita cena wybielania zębów wynosi 600 zł. Wybielenie zębów, cena tej usługi, czas i zalecenia dentysty są poprzedzone specjalistyczną konsultacją.

Zobacz pełen cennik!

Czas zabiegu również uzależniony jest w głównej mierze od techniki, którą wybierze stomatolog. Skuteczne metody wybielania to zarówno te, które wykonuje się w gabinecie stomatologicznym (zabiegi wykonywane laserem lub lampą), jak i te, które, po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, są wykonywane w domu (nakładki).

  • Lampa
  • Wybielanie lampą można wykonać już w 60 minut. Podczas usługi stomatolog ocenia kolor zębów, zabezpiecza dziąsła i wargi przed działaniem preparatu wybielającego, zakłada pacjentowi okulary ochronne i nakłada żel wybielający na łuki zębowe.

    Po kilkunastominutowej sesji z lampą następuje ponowne nałożenie żelu i dwukrotne naświetlanie.

    Po tym etapie stomatolog usuwa żel i żywicę zabezpieczającą dziąsła, a na końcu nakłada lakier fluorowy lub pastę mineralizującą po to, żeby zminimalizować nadwrażliwość zębów po zabiegu.

  • Nakładki
  • Kuracja przy użyciu metody nakładkowej może wynosić od kilku do kilkunastu dni przy noszeniu codziennie w ciągu 2-4 godzin nakładek z żelem wybielającym.

  • Licówki
  • Maskowanie, czyli nakładanie licówek, daje natychmiastowy efekt. Przy odpowiedniej pielęgnacji może utrzymać się nawet kilka lat. Co więcej, licówki wyglądają bardzo naturalnie i nie są podatne na ubytki próchnicowe oraz przebarwienia.

    Która metoda wybielania jest najbardziej opłacalna?

    Przy kompleksowej obsłudze warto zdecydować się na jednorazowy koszt całkowitego zabiegu – to korzystniejsza opcja niż w przypadku wykupowania wszystkich usług osobno. Dodatkowo nie warto podejmować się wybielania zębów bez konsultacji ze specjalistą.

    Niewłaściwe przygotowanie uzębienia może wpływać na nierównomierne wybielanie, a nawet prowadzić do podrażnienia dziąseł.

    Zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym pozwalają na wykonanie spersonalizowanych nakładek na podstawie odcisku uzębienia, co sprawia, że są one dokładnie dopasowane do uzębienia pacjenta.

    Dentysta decyduje również o stopniu natężenia i czasie potrzebnym do bezpiecznego i efektywnego wykonania zabiegu. Usługa jest realizowana kompleksowo, a jama ustna pacjenta nie jest narażona na ewentualne podrażnienia.

    Czy warto wybielać zęby?

    Każdy, kto marzy o pięknym białym uśmiechu, powinien zdecydować się na wybielanie zębów. Ceny są adekwatne do jakości i trwałości wykonywanego zabiegu, a specjalistyczna opieka dentystyczna gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzonej usługi i pełne zadowolenie pacjentów. Trwały efekt wybranych zabiegów wynosi nawet kilka lat.

    Skontaktuj się!

    Wybielanie zębów w domu i gabinecie dentysty. Jaką metodę wybrać?

    Hollywoodzki uśmiech jak z okładki to marzenie większości z nas. Reklamy pokazują rewelacyjne efekty po tygodniu stosowania pasty czy nakładek, a portale udzielają rad na tanie i szybkie wybielanie domowymi sposobami. Niestety, nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać.

    Skąd tyle odcieni?

    Idealny odcień bieli to jeden z elementów perfekcyjnego uśmiechu, który często utożsamiany jest z ludźmi sukcesu. Jednak wielu z nas posiada zęby bardziej kremowe, poszarzałe lub nawet żółte. Od czego to zależy?

    – Kolor zębów to składowa kilku czynników m.in. koloru i przezierności szkliwa oraz nasycenia barwy zębiny, która przebija się przez szkliwo. Jest to więc kwestia genetyki. Niektórzy mają zębinę o odcieniu żółtawym, a inni sinoniebieskim, co przekłada się na dominujący kolor zęba.

    Oczywiście, częściowo mamy wpływ na odcień zębów dbając o prawidłową higienę jamy ustnej, unikając zgubnych nawyków takich jak palenie papierosów, picie dużych ilości kawy, herbaty, czerwonego wina czy silnie barwiących pokarmów. Z drugiej strony, zęby mogą się przebarwić na skutek stosowania lekarstw np.

    tetracykliny, kiedy są obumarłe lub z wiekiem – wyjaśnia lek. dent. Tomasz Łukasik z Dentim Clinic w Katowicach.

    Czasem higienizacja wystarczy!

    Zanim zdecydujemy się na wybielanie, poradźmy się stomatologa, jaka metoda będzie właściwa dla nas. Pacjent może bowiem pomylić powierzchowny osad z kawy czy papierosów i kamień nazębny z przebarwieniami, które rzeczywiście mogą wymagać wybielania.

    W pierwszym przypadku wystarczająca będzie higienizacja w gabinecie, gdzie za pomocą skalingu i piaskowania usuwamy nalot. Tak oczyszczona i wygładzona powierzchnia zębów jest mniej podatna na odkładanie się osadów.

    Często już taki zabieg pozwala uzyskać widocznie jaśniejsze zęby.

    Uważaj na domowe metody i produkty z drogerii

    Niektórzy pacjenci zamiast trafić do stomatologa, samodzielnie będą chcieli wybielić zęby. Może ich jednak czekać rozczarowanie, ponieważ domowe receptury zaczerpnięte np.

    z internetu nie zapewnią efektu wybielenia, a mogą zaszkodzić uzębieniu.

    Dentyści ostrzegają, że stosowanie domowej roboty pasty na bazie zmielonego na pył węgla aktywnego lub sody oczyszczonej może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

    – Zbyt grube drobinki mogą uszkodzić szkliwo, czyli zewnętrzną mineralną powłokę okalającą ząb. Równie niebezpieczne są kwasek cytrynowy oraz sok z cytryny, które zawierają szkodliwe kwasy.

    Zdarza się, że po takiej domowej „kuracji” wybielającej pacjent trafia do gabinetu z nieodwracalnymi zmianami w strukturze szkliwa.

    Ząb z uszkodzonym szkliwem będzie pozbawiony ochrony, bardziej podatny na nadwrażliwość, próchnicę i urazy mechaniczne – ostrzega dr Łukasik.

    Z dystansem warto również podchodzić do preparatów wybielających z drogerii, które przy niewłaściwym dopasowaniu również mogą skończyć się podrażnieniem dziąseł, nadwrażliwością zębów czy bezpowrotną utratą szkliwa.

    – Większość specyfików dostępnych w drogeriach nie wybiela zębów, ale zawiera składniki o właściwościach abrazyjnych np. krzemionki, sodę oczyszczoną lub węgiel aktywny, które za pomocą mikroskopijnych drobinek usuwają powierzchowne naloty z zębów – wyjaśnia stomatolog.

    Przeglądając preparaty z drogeryjnych półek łatwo wpaść w entuzjazm – multum produktów obiecuje zauważalny efekt już po kilku dniach, tymczasem zdecydowana większość z nich nie zawiera substancji, które mogłyby wniknąć w szkliwo i rozjaśnić przebarwienia. W wielu z nich znajdziemy wspomniane już wcześniej: sodę oczyszczoną (sodium hydroxide), krzemionki (silica), węgiel aktywny (charcoal) czy… sól kuchenną (sodium chloride). Nie dajmy się zwieść łacińskim nazwom!

    Pasty wybielające wbrew obietnicom, również nie wybielą, ponieważ nawet jeśli posiadają nadtlenek wodoru, to w zbyt małym stężeniu.

    – W gabinecie stomatologicznym wykorzystujemy preparaty m.in. z nadtlenkiem wodoru i to w stężeniach niedostępnych w produktach z drogerii czy nawet apteki. Ten związek ma właściwości utleniające, a co więcej wnika w szkliwo docierając do głębokich przebarwień. Dopiero taka kuracja zapewni widoczny efekt rozjaśnienia zębów – tłumaczy stomatolog.

    Pasty z drobinkami mogą sprawdzić się m.in. u palaczy, ale również nie można z nimi przesadzać.

    Te o wskaźniku ścieralności RDA wynoszącym 45 są bezpieczne i można stosować je codziennie, gdy RDA przekracza 45 – nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

    Zanim wypróbujemy jedną z tych metod lub zdecydujemy na zakup wybielającej pasty, warto doradzić się stomatologa, aby uniknąć niebezpiecznych konsekwencji.

    Ropień zęba? Samo nie przejdzie

    Czytaj ulotki leków

    Mało pacjentów ma tego świadomość, ale do przebarwień zębów może przyczynić się również farmakoterapia. Barwić zęby mogą m.in.

    antybiotyki oparte na tetracyklinie lub doksycyklinie, płynne preparaty z żelazem, leki przeciwhistaminowe, cyprofloksacyna oraz chlorheksydyna stosowana długotrwale np. w płukankach do jamy ustnej.

    Przebarwienia po lekach, szczególnie po tetracyklinie czy żelazie, mogą być znaczne i ciężkie do usunięcia nawet przy pomocy profesjonalnego zabiegu wybielania. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest założenie licówek lub koron.

    Ufaj tylko specjalistom

    Część salonów kosmetycznych kusi klientów usługą wybielania zębów, co może się skończyć katastrofalnym skutkiem dla szkliwa pacjenta. Zabieg wybielania musi być bowiem przeprowadzony przez stomatologa lub higienistkę stomatologiczną, wyszkoloną przez lekarza.

    Specjalista przeprowadza wówczas dokładną diagnostykę, dobiera preparat o odpowiednim stężeniu oraz stosuje metodę najlepszą dla pacjenta. Tylko takie działanie zapewnia bezpieczeństwo i nie naraża na szwank zdrowia pacjenta.

    Osoba bez przeszkolenia, która używa nieodpowiednich preparatów czy niewłaściwie przeprowadza wybielanie może nam jedynie zaszkodzić.

    – Ważną kwestią jest zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu, o którym powinien decydować wyłącznie stomatolog. Przeciwwskazaniem do wybielania jest m.in. wiek poniżej 16.

    roku życia, ciąża i okres karmienia czy choroby dziąseł. Przed wybielaniem należy również oczyścić zęby z kamienia nazębnego oraz wyleczyć wszystkie ubytki.

    W przeciwnym razie ryzykujemy dolegliwościami bólowymi, a nawet leczeniem kanałowym – tłumaczy dentysta.

    Zapytaj stomatologa o odpowiednią metodę

    Wybielanie pomoże pacjentom, których naturalny odcień zębów nie spełnia ich oczekiwań lub w przypadku seniorów.

    W miarę, gdy się starzejemystruktura szkliwa się zmienia, jest bardziej porowata, przez co zęby mają tendencje do żółknięcia i są bardziej podatne na powstawanie przebarwień.

    Wówczas profesjonalne wybielanie zębów pozwoli się pozbyć kompleksu na punkcie uśmiechu.

    Jeśli jesteś zdecydowany na zabieg, to profesjonalnych metod wybielania jest kilka. Stomatolog zweryfikuje stan jamy ustnej pacjenta i pomoże dobrać tę odpowiednią.

    Jedną z nich jest wybielanie nakładkowe, które polega na tym, że stomatolog przygotowuje indywidualnie dopasowaną nakładkę, którą pacjent samodzielnie uzupełnia żelem wybielającym w domu i nosi na zębach ok. 14 dni. Takie wygodne rozwiązanie sprawdzi się u pacjentów z umiarkowanymi przebarwieniami.

    Inną metodą jest wybielanie za pomocą lampy LED lub lasera, podczas którego stomatolog aplikuje na zęby wysokostężony żel wybielający i aktywuje go światłem lampy lub lasera. To metoda jednoseansowa, trwa 2 godziny i zapewnia od razu zauważalne efekty.

    – Często proponujemy pacjentom również naszą autorską metodę wybielania Dentim Clear, która jest połączeniem zabiegów higienizacyjnych, wybielania lampą oraz specjalnych żelów wybielających do stosowania w domu.

    You might be interested:  Wirus opryszczki – wirus HSV

    Takie rozwiązanie zapewnia jeszcze dłuższy efekt wybielenia – przekonuje stomatolog.

    Alternatywą dla zabiegu wybielania, dzięki której osiągniemy wymarzony odcień bieli są korony lub licówki stomatologiczne. – Licówki to cienkie płatki porcelany mocowane na zewnętrznej powierzchni zębów.

    Nie tylko zamaskują nieestetyczne przebarwienia, ale również zlikwidują asymetrię zębów, diastemę i nadadzą im odpowiedni kształt. Jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie zęba, zdecydujmy się na licówki z porcelany, która najlepiej imituje naturalny wygląd zęba oraz jest bardziej odporna na powstawanie przebarwień niż kompozyt.

    Licówki dedykowane są pacjentom z zaawansowanymi przebarwieniami np. na skutek działania leków czy po leczeniu kanałowym – informuje ekspert.

    Nie wszystko wybielimy

    Zabieg wybielania za pomocą lasera czy nakładek nie dotyczy koron, plomb i zębów martwych, czyli między innymi leczonych kanałowo. Do tych ostatnich stosuje się metodę polegającą na wypełnieniu zęba specjalnym preparatem od wewnątrz, a korony lub licówki wymienia się na nowe, odcieniem dopasowane do reszty uzębienia.

    Zmień swoje nawyki

    Kwestia diety odnosi się zarówno do codziennej profilaktyki pozwalającej ustrzec się nieestetycznych przebarwień, jak i do okresu po zabiegu wybielania.

    Jeśli zauważamy, że nasze zęby pokryły nieestetyczne plamy lub osady, przyjrzyjmy się temu, co mamy na talerzu. Najbardziej barwią produkty zawierające chromogeny (np. kawa, napoje gazowane, ciemne piwa, owoce leśne), taniny (herbata) i kwasy (np.

    napoje izotoniczne, cytrusy, soki ze świeżych owoców, pomidory, alkohol). Najgorsze dla zębów są kombinacje tych trzech czynników, np. czerwone wino, które zawiera chromogeny, taniny oraz kwasowe pH.

    Przy spożyciu silnie barwiących napojów możemy również używać słomki, która ograniczy kontakt barwiących substancji z naszymi zębami.

    Bezpośrednio po zabiegu wybielania warto pamiętać o tzw. białej diecie, czyli unikaniu pokarmów i produktów zawierających kolorowe barwniki, zarówno te naturalne, jak i sztuczne. Są to przede wszystkim: kawa, czarna herbata, napoje typu cola, czerwone wino, papierosy, owoce takie jak jagody, truskawki, wiśnie, maliny, granaty oraz wszystko na ich bazie np.

    konfitury, soki, buraki, przyprawy takie jak kurkuma, curry, cynamon, czerwona papryka. Połączenie zabiegu wybielania z odpowiednimi nawykami daje najlepsze rezultaty i pomaga podtrzymać efekt wyraźnie jaśniejszych zębów. „Białą dietę” należy stosować w trakcie procesu wybielania np.

    nakładkami i kontynuować po nim od kilku do maksymalnie 14 dni aż do stabilizacji odcienia.

    Kolejną przyczyną nieestetycznych przebarwień jest nikotyna, warto więc rzucić lub ograniczyć papierosy. Substancje smoliste osadzają się na zębach, skutkując charakterystycznym, brązowym nalotem.

    Użytkownicy e-papierosów nie są w korzystniejszej sytuacji. Dlaczego? W czasie wybielania przejściowo może dojść do podrażnienia dziąseł, a zawarte w dymie substancje znacząco spowalniają regenerację tkanek.

    Przyzębie może stać się tkliwe i zaczerwienione. Nie tędy droga.

    – Biała dieta oraz odstawienie papierosów są zawsze zalecane po zabiegu wybielania, ponieważ w tym czasie szkliwo jest bardziej podatne na powstawanie przebarwień. Jeśli nie chcemy, aby efekty zabiegu poszły na marne, to koniecznie przestrzegajmy zaleceń stomatologa. To pozwoli jak najdłużej cieszyć się wymarzonym efektem bieli – doradza dr Łukasik.

    Nie za często

    Zabieg wybielania za pomocą lampy, lasera lub nakładek średnio można wykonywać raz na rok. Czy są jakieś sposoby na utrwalenie bieli?

    – Efekt wybielania jest widoczny gołym okiem, ale zależy również od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jego diety, nawyków, porowatości szkliwa czy genetycznych predyspozycji.

    Podstawą jest codzienna higiena czyli szczotkowanie i nitkowanie zębów, co pomaga zredukować odkładanie się płytki nazębnej, szczególnie przy linii dziąseł.

    Warto również zainwestować w szczoteczkę elektryczną lub soniczną, które są prostsze w obsłudze i według badań pozwalają lepiej oczyścić zęby niż szczoteczka manualna. Następnie regularna higienizacja zębów, czyli piaskowanie i skaling, podczas których usuwane są osady i kamień nazębny.

    Jeśli mamy skłonności do odkładania się kamienia, na pełną higienizację wraz z fluoryzacją powinniśmy się umawiać co pół roku, palacze nawet co 3 miesiące. Nie obawiajmy się usuwania kamienia, prawidłowo wykonana higienizacja jest zabiegiem w pełni bezpiecznym dla naszego szkliwa – mówi stomatolog.

    Przy większej predyspozycji na powstawanie przebarwień, stomatolog może zalecić również niższe stężenia preparatu do stosowania w nakładkach już po kilku miesiącach od zabiegu, a np. przez kilka godzin dziennie.

    Spokojnie, to tylko wybielanie

    Część pacjentów obawia się, że zabieg wybielania zaszkodzi zębom. Czy możliwe są skutki uboczne?

    – To mit, że profesjonalny zabieg wybielania niszczy zęby czy osłabia szkliwo. Jeśli pacjent jest odpowiednio zakwalifikowany, a zabieg wykonywany jest przez specjalistę, nie musimy się niczego obawiać.

    Używane w gabinecie stomatologicznym preparaty są całkowicie bezpieczne. U niektórych pacjentów po zabiegu może się pojawić tymczasowa nadwrażliwość, ale ustępuje ona po kilku dniach.

    Zawsze możemy również użyć preparatów znoszących nadwrażliwość po wybielaniu – uspokaja ekspert.

    Ile kosztuje wybielanie zębów?

    Ile kosztuje wybielanie zębów? To pytanie często zadają sobie osoby, które chcą się cieszyć nieskazitelnie białym uśmiechem.

     Jeśli także interesuje Cię wybielanie zębów, warto sprawdzić dostępne metody oraz cennik wybielania zębów, by wiedzieć, na jaki koszt się przygotować.

    Do wyboru jest kilka metod wybielania w różnych przedziałach cenowych. Przedstawiamy je poniżej!

    Spis treści:

    • Metody wybielania zębów
    • Koszt wybielania zębów

    Z poradnika dowiesz się, jakie są dostępne metody wybielania zębów, ile kosztuje wybielanie zębów oraz jak przygotować się do tego zabiegu.

    Metody wybielania zębów

    Decydując się na wybielanie zębów u dentysty, mamy do wyboru kilka metod. Zabiegi wybielające w gabinetach stomatologicznych to profesjonalnie przeprowadzone wybielanie, które pozwoli na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Może to być wybielanie laserowe, z użyciem lamp lub nakładkowe.

    Wybielanie laserowe polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu z nadtlenkiem wodoru, a następnie aktywowaniu substancji wiązką lasera diodowego. Tego typu wybielanie zębów trwa ok. 30 minut. Efekt jest naprawdę widoczny, a zęby są jaśniejsze o kilka tonów. Wybielanie zębów za pomocą lampy wygląda niemal identycznie jak wybielanie laserem.

    Zimne światło lampy aktywuje specjalny preparat. Zabieg trwa do godziny.

    W gabinetach stomatologicznych można również zdecydować się na nakładkowe wybielanie zębów. Metoda ta wymaga kilku wizyt u stomatologa. Pobiera się wycisk zębów, wykonuje specjalne nakładki, które zabieramy do domu wraz z żelem. Zabieg trwa ok. 2 tygodni.

    Koszt wybielania zębów

    Koszt wybielania zębów będzie różny w zależności od wybranej metody. Wnaszym gabinecie stomatologicznym proponujemy następujące metody wybielania zębów:

    • Wybielanie zębów metodą nakładkową (na noc) – cena 600 zł
    • Wybielanie zębów w czasie jednej wizyty – Opalescence – cena 650 zł
    • Wybielanie zębów w czasie jednej wizyty – lampa ZOOM – cena 1000 zł
    • Wybielanie zęba martwego – 1 wizyta – cena 80 zł

    Zachęcamy do konsultacji stomatologicznych, w czasie których porozmawiamy o oczekiwanych rezultatach, a następnie dobierzemy najlepszą możliwą metodę wybielania zębów. Jak widać, ceny są atrakcyjne w porównaniu do efektów, jakie można osiągnąć za pomocą nowoczesnych metod wybielania.

    Laserowe wybielanie zębów – jak wygląda zabieg?

    Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. To nie dziwi – jest to synonim zdrowia, dodatkowo do pewnego momentu piękny uśmiech, rodem z filmu, był swego rodzaju przywilejem, wyłącznie dla osób z zasobnym portfelem. Obecnie ceny wybielania zębów są na tyle niskie, że większość pacjentów jest sobie w stanie pozwolić na taki zabieg, bez konieczności wydawania fortuny.

    Wyróżnia się kilka rodzajów wybielania – nakładkowe, gabinetowe. Laserowe wybielanie zębów to jedna z form wybielania, która wykazuje dużą skuteczność. Dowiedz się, czym jest laserowe wybielanie zębów i jakie efekty może ci ono przynieść.

    Jak przygotować się do laserowego wybielania zębów?

    Do laserowego wybielania zębów nie jest konieczne duże przygotowanie. W zupełności wystarczy, że przed zabiegiem pacjent oczyści zęby z kamienia nazębnego, poprzez skaling, piaskowanie i polerowanie zębów.

    Wykonanie tych zabiegów służy maksymalizacji efektów – za ich sprawą wybielanie przyniesie lepszy efekt i będzie dokładniejsze. Dodatkowo, warto jest upewnić się, że w danym momencie nie borykamy się z różnymi chorobami zębów i dziąseł.

    Ich wyleczenie jest obligatoryjne, aby podjąć próbę wybielania zębów laserem.

    Laserowe wybielanie zębów – jak wygląda?

    Zabieg rozpoczyna się od zastosowania rozwieraka, mającego na celu utrzymać usta w odpowiednim ułożeniu. Dziąsła pokrywa się wazeliną, celem zabezpieczenia ich przed działaniem substancji wybielającej. 

    Kolejnym etapem wybielania jest nałożenie substancji wybielającej; tak przygotowane zęby są poddawane naświetlaniu.

    Naświetlanie trwa około trzydziestu minut – w tym czasie substancja rozjaśnia szkliwo, co widać już bezpośrednio po zabiegu.

    Na zakończenie stomatolog skrupulatnie usuwa substancje zastosowane podczas procesu wybielania, następnie zalecane jest przepłukanie jamy ustnej ciepłą wodą.

    Ostateczny efekt wybielania ukaże się po około dwóch tygodniach po przejściu zabiegu. Warto jednak wiedzieć, że pierwszy efekt widać tuż po wybielaniu, dlatego pacjenci, którym zależy na szybkim efekcie, nie będą zawiedzeni. Z czasem będzie on jednak dużo bardziej widoczny.

    Zalecenia po zabiegu

    Po zabiegu – przez minimum 48 godzin od zabiegu – zalecamy wyłączenie z diety jakichkolwiek produktów barwiących (kawa, czerwone wino). Ich spożycie mogłoby spowodować zmianę barwy zębów, co w konsekwencji zniwelowałoby cały efekt wybielania. Biała dieta, wolna od produktów zawierających barwniki, powinna być stosowana najlepiej przez tydzień-2 tygodnie. 

    Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *